2018. március

2018. március 29.

Az Állami Egészségügyi Ellátó Központ és a Tigra Kft. projekttájékoztató napot szervez az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program és a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretében megvalósítandó alábbi pályázatokkal kapcsolatban: EFOP-1.9.6-16-2017-00001 - Elektronikus egészségügyi ágazati fejlesztése és a GINOP-2.2.1-15-2017-00073 - Telemedicina alapú ellátási formák fenntartható megvalósítását támogató keretrendszer kialakítása és tesztelése.

2018. március 21.

2018. április 10-én, kedden 17.00 órakor kerül megrendezésre a soron következő Semmelweis Kutatói Szalon.

2018. március 20.

Értesítjük felhasználóinkat, hogy 2018. április 18-ig próbahozzáférést kaptunk az Embase adatbázishoz. Az Embase mintegy 90 ország 8500 lektorált, 1947-től megjelent folyóirata alapján több, mint 32 millió indexelt tételt tartalmaz az orvosbiológia, gyógyszerészet, klinikai orvostudomány és egészségtudomány területeken.

2018. március 20.

A Thieme kiadó orvosi e-könyvcsomagja mostantól állandó előfizetés keretében elérhető. A 117 tankönyv, atlaszok, összefoglaló zsebkönyvek, tesztgyűjtemények és a hozzájuk tartozó multimédiás tartalmak segítik a hallgatók és az oktatók munkáját.

2018. március 20.

Egyetemünkön elérhetővé vált az Acland's Video Atlas of Human Anatomy, amely valódi videófelvételekből felépített anatómia atlasz, részletgazdag preparátumokkal, valamint Robert D. Acland alapos, de könnyen érthető magyarázataival, és azok leirataival kiegészítve.

2018. március 14.

Örömmel értesítjük Olvasóinkat, hogy egyetemünkön elérhetővé vált a Visible Body felülete, amely interaktív metszetek, 3D modellek és animációk gyűjteménye.

2018. március 10.

Második alkalommal szervez országos felsőoktatási adománygyűjtést a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának (HÖOK) Mentorprogramja.

2018. március 09.

2018. április 18-án, szombaton 18 órától jótékonysági koncertet rendez az IH Rendezvényközpontban a Gyógyító Angyal Alapítvány. A jegyekből befolyt bevételt a Gyermekgyógyászati Klinika számára ajánlják fel. A rendezvényen Karunk hallgatója, Olasz Flóra is fellép.

2018. március 07.

Pályázatot írtak ki a Szegedi Tudományegyetem Fogorvostudományi Kar dékáni posztjára, a jelenlegi kari vezető megbízatása ugyanis lejár.

2018. március 02.

Elő tudod adni a kedvenc tudományos témádat 3 percben? Inspirálóan és izgalmasan tudsz beszélni fontos, tudományos kérdésekről? Jelentkezz a világ egyik vezető tudomány-kommunikációs versenyére!

2017. március 16.
2017. március 14.

2013 óta minden évben március 20. az Egészséges Száj Világnapja (World Oral Health Day). A világ legnagyobb fogászati szövetsége, az FDI szervezésében indult a nemzetközi kampány, melyhez a világ 130 országa, köztük Magyarország is csatlakozott. A kampány célja, hogy felhívja a figyelmet a szájhigiéné fontosságára.