2015. április

2015. április 20.

A meglévő kapcsolatok erősítése, a jövőbeni együttműködési lehetőségek áttekintése céljából 2015. április 16-án a Szegedi Tudományegyetemre látogatott Őexcellenciája Kevin Dowling. Az SZTE képviselőivel folytatott megbeszélés után a Tisza-parti universitason tanuló ír hallgatókkal is találkozott Írország budapesti nagykövete.

2015. április 18.

Az SZTE Alma Mater "Ahol múlt és jelen találkozik" címmel hirdet fotópályázatot.

Beküldési határidő: május 31.

2015. április 17.

Sok szeretettel várunk minden érdeklődőt az SZTE Alma Mater és a Zeneművészeti Kar közösen szervezett "Alma Mater Classic III." koncertjére, náprilis 27-én (hétfőn) 19 órakor a ZMK Fricsay Ferenc Hangversenytermébe.

2015. április 16.
2015. április 15.
2015. április 14.

Három feledhetetlen nap, a hazai zenei élet krémje és több ezer SZTE-s hallgató! Ezt nyújtja Szeged egyik legújabb fesztiválja, a Szegedi Egyetemi Napok, azaz a SZEN. 2015. április 23-25. között második alkalommal rendezi meg a SZEN-t az SZTE Egyetemi Hallgatói Önkormányzata.

2015. április 13.

Abderraouf Betbaleb tunéziai nagykövet 2015. április 8-án a Szegedi Tudományegyetemen az együttműködésről és ösztöndíjprogramról tárgyalt.

2015. április 07.

A Szegedi Tudományegyetem tehetséggondozó szervezete nagyvállalatokkal és egyetemi egységekkel együttműködve 2015-ben is meghirdeti ösztöndíjait. A Tisza-parti universitas hallgatóit támogató ösztöndíjakra 2015. április 30-án 12 óráig várják a pályázatokat.

2015. április 03.

„Találd meg magadban a hőst! Adj vért!” – buzdít mindenkit a Magyar Vöröskereszt szlogenje. A szegedi egyetem polgárai áprilisban ismét csatlakozhatnak az önkéntes véradók táborához. Ezzel is támogathatják a jelenleg a harmadik helyen álló Szegedi Tudományegyetemet a 9. Országos Felsőoktatási Véradóversenyben.

2015. április 07.

AzEgyetemi Tavasz a Szegedi Tudományegyetem tavaszi rendezvénysorozata, melyet 2004 óta minden áprilisban megrendez az SZTE Kulturális Iroda.

2015. április 02.
2015. április 01.

A Húsvéti ünnepek alatt is tárt kapukkal várja a látogatókat a Szegedi Tudományegyetem Füvészkertje. A 17 hektáros „zöld szigeten” közel 5000 növényfajjal és fajtával ismerkedhetnek meg a látogatók.