2017. szeptember

2017. szeptember 26.

Mind a 302 program ingyenesen látogatható a Kutatók Éjszakáján, szeptember 29-én az SZTE hódmezővásárhelyi és szegedi intézményeiben. A látogatók mobil applikáció segítségével tervezhetik meg estéjüket. Az érdeklődőket a két városban több mint 350 oktató, kutató és egyetemi hallgató várja izgalmas programokkal kora délutántól éjfélig.

2017. szeptember 26.

Ingyenes próbanyelvvizsgák, idegen nyelvű játékok, előadások és hallgatói fórumok várják az érdeklődőket az uniós elismerésben részesült Nyelvi Kavalkádon 2017. október 5-én egész nap az SZTE IKI Honvéd tér 6. szám alatti épületében. Minden program ingyenes!

2017. szeptember 22.

Tegnap ünnepélyesen átadták a Szegedi Tudományegyetem első elektromos autó töltőállomását a TIK épületénél, amit a nap huszonnégy órájában bárki igénybe vehet.

2017. szeptember 22.

Közel ezren vettek részt ma a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Sürgősségi Betegellátó Önálló Osztálya által szervezett újraélesztési rekordkísérletben. Ezzel Szeged megdöntötte a szombathelyeik által 2015-ben felállított rekordot. A rendezvény célja a figyelemfelhívás és a laikusok oktatása volt.

2017. szeptember 22.

A szegedi fogorvosképzés közel 70 éves, ugyanakkor a Szegedi Tudományegyetem Fogorvostudományi Kart 10 éve alapították. Ezekre a fordulópontokra is emlékeztek az I. Szegedi Fogorvos Találkozó és Konferencia programján. Az SZTE FOK szeptember 30-i kari napja előtt a dékánt a jövőről is kérdeztük.

2017. szeptember 22.

Újabb internetes szavazást indított az eduline – most a legszebb vidéki egyetemvárost keresik. Legyen Szegedé a cím, szavazzon szeptember 28-ig!

2017. szeptember 22.

Szent-Györgyi Albert özvegyének jelenlétében hozták nyilvánosságra: az orvosok munkájának elismeréseként a jeles tudós nevével alapított díjat a szegedi gyógyszergyártó céghez kötődő alapítvány. Ez is tisztelgés a szegedi egyetem világhírű kutatója, az SZTE egykori rektora emléke előtt, aki 85 éve „fedezte fel” a C-vitamint és 80 éve vehette át a Nobel-díjat.

2017. szeptember 19.

2017. október 4-én, 13 és 15 óra között az SZTE Klebelsberg Könyvtárban a Cambridge University Press munkatársai szerzői workshopot tartanak a tudományos publikálás kérdéseiről és gyakorlati tudnivalóiról angol nyelven.

2017. szeptember 18.

Izgalmas, újszerű őszi konferenciára várták az érdeklődőket az SZTE Dugonics téri központi épületébe szeptember 15-16-án. A kétnapos programon mindenki megtalálhatta a számára érdekes témákat, valamint a résztvevőknek lehetőségük nyílt megismerni a legújabb innovációkat, és a mindennapi munkát megkönnyítő újításokat is.

2017. szeptember 15.

Szeptember 20-án, szerdán 8 órától 24 féle sportágat próbálhatnak ki az érdeklődők az Egyetemi Sport Nemzetközi Napja alkalmából az SZTE-n.

2017. szeptember 13.

A 4 hónapig tartó programban – 2017. október 4. – 2018. január 31. – a résztvevő hallgatók volt SZTE-s szakemberekhez jelentkezhetnek.

Jelentkezési határidőatáridő: 2017. szeptember 22. (péntek) 12.00 óra
2017. szeptember 11.

Időpont: 2017. november 11.

Jelentkezési határidő: 2017. október 9.

2017. szeptember 08.

2017. szeptember 22-én 12 órai kezdettel a szegedi Huszár Mátyás rakparton, az Európai Unió Közlekedésmentes Napjának keretein belül Újraélesztési Rekord Kísérletre kerül sor az SZTE SZAKK Sürgősségi Betegellátó Osztály szervezésében.

2017. szeptember 05.

Az előzetes jelentkezések szerint az ERASMUS program keretében 207 hallgató tanul majd a szegedi egyetemen a 2017/2018-as tanév első szemeszterében. A külföldi hallgatók 18 ország 79 város 94 egyeteméről érkeznek az SZTE 11 karára.

2017. szeptember 05.

A Szegedi Tudományegyetem Fogorvostudományi Karának egyik jelentős ünnepe az elsőéves hallgatók eskütétele. Idén az esemény szeptember 3-án 10 órától vette kezdetét a SZTE Rektori Hivatal Dísztermében.

2017. szeptember 02.

Olyan jelentős fejlesztések előtt áll az SZTE, amelyekkel nemzetközi rangú kutatóegyetemmé válik – jelentette ki a rektor, igazolta példákkal a kormányt képviselő igazságügyi miniszter. A Szegedi Tudományegyetem 2017-2018-as tanévet nyitó ünnepségén esküt tettek az elsőévesek.