2014. szeptember

2014. szeptember 30.

2014 őszétől új, az országban egyedinek számító képzést indított el az SZTE-n a Fogorvostudományi Kar és Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar: a szájüregi betegségek megelőzését segítő szakembereket képeznek.

2014. szeptember 30.

Egyetemünk Egészségtudományi és Szociális Képzési Kara és a Fogorvostudományi Kara által indított új szakirány, az Új Széchenyi Terv Társadalmi Megújulás Operatív Programban elnyert támogatási összeg segítségével került kifejlesztésre és bevezetésre. (TÁMOP-4.1.2.A/1-11/1 pályázat)

2014. szeptember 25.

A 2014-2015. tanév kezdetén a Szegedi Tudományegyetem 12 dékánja ad pillanatfölvételt az általa vezetett közösség örömeiről és gondjairól, a kar helyzetéről és céljairól - az SZTE Média Centrum fölkérésére. A dékáni interjút az SZTE-kar életét bemutató kisfilm illusztrálja.

2014. szeptember 23.

Ebben az évben az Őszi Kulturális Fesztivál és Prof. Dr. Sonkodi István gyűjteményes kiállításának megnyitója összefonódik.

Időpont: 2014. október 1. 18:00 óra
Helyszín: SZTE Rektori Hivatal, Átrium

2014. szeptember 16.

Az SZTE Nemzetközi Mobilitási Iroda és a Tempus Közalapítvány közös szervezésében Ösztöndíjas Börze kerül megrendezésre 2014. szeptember 24-én a Rektori Hivatal átriumában.

2014. szeptember 15.

Az SZTE Alma Mater Idén először kari különszámmal kedveskedik a Fogorvostudományi Kar volt hallgatóinak, volt és jelenlegi dolgozóinak.

2014. szeptember 15.

A Szegedi Tudományegyetem az ERASMUS+ program keretében pótpályázatot hirdet a 2014/2015. tanévre. A pályázati felhívások elérhetők az SZTE Nemzetközi és Mobilitási Iroda honlapján.

2014. szeptember 05.
2014. szeptember 03.

A beruházás ünnepélyes átadása kapcsán a Fogorvostudományi Kar fejlesztési, felújítási elképzeléseiről is tárgyalt az SZTE rektora és a kar dékánja az egészségügyért felelős államtitkárral.

2014. szeptember 03.

A Szegedi Tudományegyetem Fogorvostudományi Karán kiemelt sajtóérdeklődéstől övezve 2014. szeptember 3-án átadásra került a „Fogyatékkal élő és egyéb speciális ellátást igénylő páciensek fogászati ellátási centruma”, ahol a középsúlyos és súlyos értelmi fogyatékos, valamint a halmozottan sérült paciensek altatásban történő fogászati ellátására nyílik lehetőség.

2014. szeptember 02.

Az SZTE Egyetemi Hallgatói Önkormányzat egyik legnagyobb rendezvénye, az összegyetemi gólyatábor a nyár utolsó napjaiban, 2014. szeptember 4–6. között nyújt feledhetetlen szórakozási és ismerkedési lehetőséget a Tisza-parti universitas újdonsült elsőseinek. Az egyetemi gólyatáborra tekintettel 2014. szeptember 5. (péntek) az elsőéves nappali tagozatos hallgatók számára rektori szünet.

2014. szeptember 01.

Magyar, angol és német nyelven tettek fogadalmat a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi, illetve Fogorvostudományi Karán a gólyák.