2017. június

2017. június 26.

2017. június 25-én 10 órai kezdettel az egyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központjának kongresszusi termében rendkívüli Fogorvosdoktor Avató Ünnepi Szenátus Ülést tartottak.

2017. június 20.

Negyedik alkalommal szervez Levendula Napokat a Szegedi Tudományegyetem Füvészkertje és az SZTE Kulturális Iroda. Kézműves termékekkel, ismeretterjesztő előadásokkal, bemutatókkal, koncertekkel és színházi műsorral várják az érdeklődőket. 2017 július 1-2.

2017. június 20.

A Szent-Györgyi-emlékév első eseményeként teniszversenyt rendez az SZTE Alma Mater. Az érdeklődők párosban és egyéniben is nevezhetnek. A jubileumi programsorozatot a középiskolásoknak meghirdetett Szent-Györgyi Tanulmányi Verseny zárja decemberben: ide 55 csapatot várnak a szervezők, a helyek több mint fele már elkelt.

2017. június 19.

Győzött az eduline.hu internetes szépségversenyen az SZTE – a nagy magyarországi egyetemek közül a szegedié a legszebb campus.

2017. június 16.

Székelyudvarhely­en 2017. június 9-11 között került megrendezésre az első Romániában tartandó Denti Szimpózium és Ba­ráti Találkozó.

2017. június 16.

Az Igazgyöngy Alapítvány cikkéből kiindulva idén az SZTE Alma Mater Weekenden használt, de még jó állapotú iskolaszereket gyűjtünk.

2017. június 15.

A hagyományokat követve a sikeres államvizsgát követően idén is a Dugonics téri szökőkútban csobbantak a leendő fogorvosok.

2017. június 13.

„Stílusok keveredése, filmzenék és egyéb zenei csemegék” címmel koncertezik a szegedi Agórában az Eötvös Lóránd Tudományegyetem Bartók Béla Énekkara és Egyetemi Koncertzenekara június 17-én, szombaton 18 órától.

2017. június 08.

Egy aktív és felhőtlen kikapcsolódást ígérő napra hívják az SZTE volt és jelenlegi dolgozóit, hallgatóit. Június 24-én, szombaton 9.30 és 15.00 között a Hattyas sori Sportközpontba várja régi és új vendégeit az SZTE Alma Mater Weekend.

2017. június 07.

A verseny célja: A Szegedi Tudományegyetem hallgatói és oktatói számára, a Tisza, „Szeged főutcája” által kínált lehetőségeket ideálisan kihasználva, kajak-kenu, evezős, sárkányhajó, vitorlás sportágakban biztosítsunk sportolási lehetőséget új egyetemi rekordok felállítására. Környezetünk minél kifinomultabb megismerésével és saját teljesítményünk fokozásával minél rövidebb futamidőt érjünk el.

2017. június 07.

Az MTMT Koordinációs Testület döntése értelmében az MTMT2-re való átállás a 2017. július 31-gyel végződő időszakban történik, a technikailag lehetséges legkorábbi időpontban.

2017. június 06.

Prof. Dr. Rakonczay Zoltán, a Fogorvostudományi Kar professzor emeritusa 2017. június 1-jén Pedagógusnapon átvette az Eötvös József-díjat.

2017. június 01.

2017. június 6-16. között tucatnyi helyszínen, száztíznél is több programot kínál az olvasás szerelmeseinek a 88. Ünnepi Könyvhét és a 16. Gyermekkönyvnapok szegedi rendezvénysorozata. A könyvkavalkádhoz idén is számos programmal csatlakozott a Szegedi Tudományegyetem és a Szegedi Egyetemi Kiadó.