2015. július

2015. július 30.

Brazíliából közel negyven fiatal tanult egy éven át a Szegedi Tudományegyetemen. A program zárásaként 2015. július 29-én hangulatos rendezvényen búcsúztatta az SZTE a hazájukba visszautazó brazil ösztöndíjasokat.

2015. július 30.

Hogyan kell fogat mosni? Mi történik a fogorvosi székben? Ezekre a kérdésekre is választ kaptak azok tehetséges médiás középiskolások, akik ellátogattak a szegedi egyetem fogorvosi fakultására az SZTE Tudománykommunikációs Diáktáborának idején.

2015. július 29.

A Szegedi Tudományegyetem Magyarország legzöldebb egyeteme, a 2014-es UI GrennMetric felmérés alapján. A környezettudatos szemléletmódot középpontba állító SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ (TIK) egy zöld hírlevél elkészítésébe kezdett, melyhez az egyetemi polgárok segítségét is kérik.

2015. július 25.

Az Association for Dental Education in Europe (ADEE) egy független, az európai felsőfokú fogorvosképzés szakembereit tömörítő nagy múltú szervezet, melynek küldetése az európai fogorvosképzés minőségének fejlesztése, nagy hangsúlyt fektetve az egyetemi oktatók folytonos szakmai fejlődésének biztosítására, valamint a képzés minőségfejlesztését célzó kutatások támogatására.

2015. július 23.

Gratulálunk minden sikeresen felvételiző fiatalnak!

2015. július 21.

Több intézményi kiadvány címlapját előkészítve fotózásra hívja a Szegedi Tudományegyetem hallgatóit az SZTE Közkapcsolati Igazgatóság.

2015. július 20.

A jelentkezés 2015. augusztus 3-ig meghosszabbítva!

2015. július 17.

Augusztus 8-23. között a szegedi egyetem épületeinek nagy része zárva tart. Természetesen a betegellátó intézményekre ez NEM vonatkozik!

2015. július 10.

Átadó ünnepségnek nevezik a Szegedi Tudományegyetemen azt a különleges alkalmat, amikor vezetői megbízásokat és kinevezéseket, kitüntetéseket nyújt át a Szegedi Tudományegyetem rektora az arra érdemeseknek.

2015. július 09.

Jelentkezési határidő:

2015. július 19. éjfél

2015. július 09.

A japán "tudásváros" és Szeged egyeteme együttműködéséről született megállapodás. A Tsukubai Egyetem nemzetközi kapcsolatokért felelős főmegbízottja látogatott a Szegedi Tudomnyegyetemre, ahol a természet- és a gazdaságtudományi képzésről is tájékozódott.