2015. március

2015. március 31.

A 2016-2017-es tanévben az Amerikai Egyesült Államokba szóló Fulbright ösztöndíj pályázatokról tartottak ismertető előadást 2015. március 31-én a szegedi egyetemistáknak.

2015. március 30.

Magas szintű oktatás, számos idegen nyelvű kurzus és gazdag kulturális élet. Így jellemzik a szegedi egyetemet az intézmény külföldi hallgatói. A diákok az SZTE-n folyó oktatói munkát és egyetemi életet kiemelkedő elégedettségi díjjal is elismerték.

2015. március 28.

Négyről közel negyvenre nőtt a Szegedi Tudományegyetem Fogorvostudományi Karán tanuló külföldi hallgatók száma Nagy Katalin dékánságának kezdete óta. A számok mutatta dinamizmussal kezdett hozzá új feladatához az SZTE nemzetközi kapcsolatokért felelős főmegbízottja.

2015. március 27.

A Szegedi Tudományegyetemre látogatott Angola Köztársaság nagykövete. Lizeth N. Satumbo Pena és az SZTE vezetőinek megbeszélésein új ösztöndíjas hallgatók fogadásáról is szó esett.

2015. március 24.
Március 28. (szombat) az a nap, amikor a fények egy órára kialszanak. Este fél 9-től fél 10-ig borul sötétségbe a világ, köztük az SZTE TIK is! Rengeteg programmal, szórakozási lehetőséggel és egy kis meglepetéssel is készülnek a szervezők! Ünnepeljük együtt az áramszünetet!
2015. március 20.

A frankofón államok magyarországi képviseletében, az Alliance Franciase és az SZTE Frankofón Egyetemi Központ együttműködésében szervezett Frankofónia Fesztivál záró programján vett részt Jean-François Paroz. Svájc magyarországi nagykövete találkozott az SZTE vezetőivel is.

2015. március 19.

Az EDSA (European Dental Student Association) egy non-political szervezet. 1988-ban Párizsban alakult és Európa szinte minden részéről, számos egyetemről csatlakoztak hozzá fogorvostan-hallgatók. Magyarországról egyedül a Szegedi Tudományegyetem Fogorvostudományi Kara tagja a szervezetnek.

2015. március 19.

A Fogorvostudományi Karnak azon megtiszteltetésben van része, hogy 2015 augusztus 26-29 között Communication and Interaction in Dentistry témában az ADEE-vel együtt Szegeden rendezheti meg a fogorvosképzés legnagyobb éves európai konferenciáját.

2015. március 16.

Hallgatóink a világ sokszínűségét mutatták be produkcióikkal

2015. március 09.