2017. február

2017. február 28.

A Fulbright Magyar-Amerikai Oktatási Csereprogram Bizottság ösztöndíjakat hirdet a 2018-2019-es tanévre. Beadási határidő:

posztgraduális hallgatóknak: 2017. május 22.

oktatóknak és kutatóknak: 2017. október 9.

2017. február 28.

Nemcsak úgy általában a rákhalálozásban járunk az élen az európai országok között, hanem a lakosságszámhoz viszonyítva a szájüregi rákok előfordulásában is. Az elmúlt 32 év alatt csaknem a négyszeresére nőtt a fej-nyak területen keletkezett daganatok miatt elhunytak száma. Ennek a betegségcsoportnak nem jók a kilátásai: ha nem fedezik fel idejében, nehezen műthető, megfelelő orvosi ellátás esetén is csak mintegy 50 százalékos az ötéves túlélés.

2017. február 27.

Deák Kristóf rendező és Udvardy Anna producer kapta a Mindenki című alkotásért a legjobb rövidfilmnek járó díjat a 89. Oscar-gálán.

2017. február 21.

A magyar fiataloknak a külföldi magyar közösségekben végzett ismeretátadási, szervezési tevékenységét támogatja a Petőfi Sándor Program és a Kőrösi Csoma Sándor Program. A Miniszterelnökség két friss pályázati felhívására 2017. március 15-ig lehet jelentkezni.

2017. február 21.

A Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi, Fogorvostudományi és Gyógyszerésztudományi Karainak közös Egyetemi Előkészítő Tábora azoknak az érettségi előtt álló diákoknak, akik ezen tudományos területek valamelyikén szeretnék kamatoztatni tudásukat, képzelik el jövőjüket.

2017. február 17.

2017. február 23.

2017. február 15.

A Szegedi Tudományegyetem Alma Mater pályázatot hirdet azon szervezetek részére, amelyek az SZTE-vel szoros tudományos és/vagy szakmai kapcsolatot ápolnak, támogatják céljainak megvalósítását és kiemelt foglalkoztatói a Szegeden végzett hallgatóknak. A pályázatokat 2017. március 6-ig lehet beadni.

2017. február 15.

Időpont: 2017. április 8.

Jelentkezési határidő: 2017. március 6.

2017. február 09.

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán a 2016/17-es tanév második félévében tovább folytatódik a Bölcsész Szabadegyetem programsorozat. Az idei szemeszterben 4 képzési terület – filozófia és művészettörténet, irodalom, történelem, néprajz – 24 kurzusa közül választhatnak az érdeklődők. A program meghosszabbított jelentkezési határideje:

2017. február 17.

2017. február 08.
2017. február 07.

A szenátus választások időpontjai:

I. forduló (jelölés) 2017. február 13-14-15.

II. forduló (választás) 2017. február 20-21-22.

2017. február 06.

Az SZTE Fogorvostudományi Kar működését alapítványunk segíti, melyen keresztül adója 1%-ával Ön is támogatni tudja munkánkat.

Segítő támogatását előre is köszönjük!

2017. február 06.

A kutatói életpályához jobban igazodó, új pályázati konstrukciókkal bővülve ismét megnövelt keretösszeggel tette közzé a felfedező kutatásokat ösztönző felhívásokat a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal.

Beadási határidők:

2017. február 27-től március 21-ig több időpontban

2017. február 03.

A Szegedi Tudományegyetemen az ETR helyére a Neptun Egységes Tanulmányi Rendszer lép. A változás kapcsán felmerülő kérdésekre az SZTE oktatási rektorhelyettese és az egyetem oktatási igazgatója válaszolt.

2017. február 02.

Az Új Nemzeti Kiválóság Program posztdoktor ösztöndíjasai is bemutatkoznak, és tudós nők tartanak beavató előadásokat az SZTE Szabadegyetem – Szeged 19. szemeszterében. A 2017. február 8-án kezdődő egyetemi program-sorozat most is kapcsolódik a házasság hete rendezvényhez.

2017. február 02.

Örkény-, Pintér Béla-darab és Jim Morrison est, egyetemi tavaszi fesztivál és egyetemi színházi találkozó, kórushangverseny, Arany János-emlékév, levendulanapok – a Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája és az egyetem művészeti csoportjai több száz programot kínálnak az év elején.

2017. február 01.

Az SZTE Konfuciusz Intézet tandíjmentes (!) kínai nyelvtanfolyamokat indít az érdeklődők számára.

2017. február 01.

A Magyar Rektori Konferencia Nemzetközi Biztosságának új elnöke Prof. Dr. Nagy Katalin a Fogorvostudományi Kar tanszékvezetője, a Kar volt dékánja, az SZTE nemzetközi ügyekért felelős rektorhelyettese.

Gratulálunk!