2018. január

2018. február 16.

Tavaszi- és őszi kulturális fesztivál, a Füvészkertben Lótusz- és Levendulanapok, gitárfesztivál, komolyzenei és könnyedebb koncertek, színi előadások és ismeretterjesztés... - számos érdekes és izgalmas programot kínál a Szegedi Tudományegyetem minden érdeklődőnek egész évben.

2018. február 02.

A Szegedi Tudományegyetem vezető oktatóinak és kutatóinak ismeretterjesztő tudományos előadássorozata, amely minden korosztálynak érdekességet nyújt a tudományágak széles spektrumán a jogtudománytól a sejtbiológiáig.

2018. február 01.

A szeptemberben induló képzések Felsőoktatási felvételi tájékoztatójának hivatalos kiegészítésében a korábban közzétett meghirdetések módosítása, kiegészítése mellett új jelentkezési lehetőségeket is meghirdettek a felsőoktatási intézmények.

2018. január 31.
2018. január 19.

Tanulási zavarral küzdő hallgatók számára egyedülálló, tanulási hatékonyságot növelő és sikerélményt nyújtó tréningeket szervez az Életvezetési Tanácsadó Központ.

2018. január 18.

A Szegeden tanuló külföldi egyetemisták közül mutat be néhányat fotóin Bobkó Anna. Fényképei ismét megtekinthetők a szegedi belvárosi A2-Gastro Cafféban.

2018. január 17.

A jobb élet- és munkakörülmények, valamint a magasabb fizetés reményében az orvostanhallgatók több mint egyharmada vándorolna külföldre. Dr. Baráth Zoltán Ph.D., a FOK oktatási dékánhelyettese is nyilatkozott a témában a fogász szakma kapcsán a Fogorvosi kar Nyílt Napján a Szeged TV-nek.

2018. január 17.
2018. január 16.
2018. január 15.

A tudományos doktori címet szerzett kutatók oklevélátadó ünnepségét a Szegedi Tudományegyetem 2018. január 12-én, az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ kongresszusi termében tartotta.

2018. január 15.

A Fogorvostudományi Kar január 13-án fogadta a fogorvosképzés iránt érdeklődőket - leendő hallgatókat és szüleiket -, akiket Dr. Baráth Zoltán egyetemi docens, Oktatási dékánhelyettes köszöntött.

2018. január 10.

2018. március 26-30. között intenzív táborral segíti az érettségi előtt álló középiskolások felkészülését a Szegedi Tudományegyetem Egyetemi Hallgatói Önkormányzata. Jelentkezési határidő: 2018.03.11. éjfél

2018. január 09.

Lehet a tudomány látványos, sőt hatásos! Az SZTE Tehetségpont és a Toastmasters idén is megrendezi Prezentációs Technikák nevű vetélkedőjét, amely során értékes nyereményre és versenyképes ismeretekre tehetnek szert a karok és az egyetem hallgatói.

2018. január 05.

Rovó Lászlót választotta meg december közepén rektorjelöltnek a Szegedi Tudományegyetem szenátusa. A fül-orr-gégész professzor jövő nyártól vezetheti a város legnagyobb munkáltatóját, ahol a következő években milliárdos fejlesztések indulnak meg.

2018. január 05.

December 22-én elindult a 2018-as felvételi, negyvenegy alap- és osztatlan szakon pedig ismét előzetes ponthatárokat húztak meg.

2018. január 05.

Szeged - A téli szünet után nehezebb nekiállni a tanulásnak, sok egyetemista próbálja beosztani minél jobban az idejét, mások a vizsga előtti utolsó pár napban reggeltől estig a jegyzeteket bújják.