Friss hírek

2018. május 10.

A Szegedi Tudományegyetem Kutatás-fejlesztési és Innovációs Igazgatósága ’SZTE Innovációs Hét 2018’ rendezvénysorozatot szervez.

2018. május 10.

Az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat idén 36. alkalommal rendezi meg a hagyományos Nevezéses Horgászversenyét 2018. június 3-án. Az eddigiekhez hasonlóan idén is oktatói, dolgozói és hallgatói kategóriákban lehet jelentkezni rendezvényre.

2018. május 08.
2017. március 14.

2013 óta minden évben március 20. az Egészséges Száj Világnapja (World Oral Health Day). A világ legnagyobb fogászati szövetsége, az FDI szervezésében indult a nemzetközi kampány, melyhez a világ 130 országa, köztük Magyarország is csatlakozott. A kampány célja, hogy felhívja a figyelmet a szájhigiéné fontosságára.

2018. május 04.

A 2015–ben a Szegedi Fogorvostudományi Karon végzett Dr. Barrak Ibrahim Ádám egykori a Tudományos Diákköri Konferenciára készített pályamunkájával elnyerte a Körmöczi-pályadíj II. helyezését.

2018. május 07.

A népbetegségnek számító fogágybetegségekről, a fogazati rendellenességekről, a foggyökér beültetés lehetőségeiről és a fogorvosi szakma legújabb kutatási eredményeiről tanácskoznak május 10-12. között az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban. A Magyar Fogorvosok Egyesületének konferenciájára világhírű szakembereknek érkeznek Szegedre.

2018. április 25.

Tájékoztatjuk felhasználóinkat, hogy április 23-tól június 3-ig próbahozzáférés keretében elérhető a Karger eJournal Collection több mint 100 orvosbiológiai online folyóirata.

2017. március 16.
2018. március 20.

A Szegedi Tudományegyetem szerzői ingyenesen publikálhatnak nyílt hozzáférésű cikkeket a Taylor & Francis kiadó folyóirataiban. Az előfizetői megállapodásnak köszönhetően az orvos és egészségügyi területen kutatók mellett a bölcsészet- és társadalomtudománnyal foglalkozó SZTE-s szakemberek nemzetközi láthatósága is növekedhet.

2018. február 02.

A Szegedi Tudományegyetem vezető oktatóinak és kutatóinak ismeretterjesztő tudományos előadássorozata, amely minden korosztálynak érdekességet nyújt a tudományágak széles spektrumán a jogtudománytól a sejtbiológiáig.

2018. január 31.
2018. január 30.

A tudomány izgalmas témáiról színes és érthető formában – ez az SZTE Szabadegyetem – Szeged program-sorozatának a jellemzője. 2018 tavaszán is neves szegedi és hazai előadók ismertetik friss kutatási eredményeiket, válaszolnak ősi és mai kérdésekre a TIK-ben szerdánként 18 órakor kezdődő SZTE szabadegyetemen.

2018. január 19.

Tanulási zavarral küzdő hallgatók számára egyedülálló, tanulási hatékonyságot növelő és sikerélményt nyújtó tréningeket szervez az Életvezetési Tanácsadó Központ.

2018. január 19.