Friss hírek

2018. február 16.

Tavaszi- és őszi kulturális fesztivál, a Füvészkertben Lótusz- és Levendulanapok, gitárfesztivál, komolyzenei és könnyedebb koncertek, színi előadások és ismeretterjesztés... - számos érdekes és izgalmas programot kínál a Szegedi Tudományegyetem minden érdeklődőnek egész évben.

2018. január 09.

Lehet a tudomány látványos, sőt hatásos! Az SZTE Tehetségpont és a Toastmasters idén is megrendezi Prezentációs Technikák nevű vetélkedőjét, amely során értékes nyereményre és versenyképes ismeretekre tehetnek szert a karok és az egyetem hallgatói.

2018. január 29.

Szinte nem telik el hét a Szegedi Tudományegyetemen külföldi delegációk látogatása nélkül. Prof. Dr. Nagy Katalin nemzetközi rektorhelyettes meghívására nagykövetek, konzulok, attasék érkeznek - majd viszik hazájukba az SZTE jó hírét. Népszerűsítő munkájuknak is köszönhető, hogy egyre nő a külföldi hallgatók száma az SZTE-n.

2018. február 02.

A Szegedi Tudományegyetem vezető oktatóinak és kutatóinak ismeretterjesztő tudományos előadássorozata, amely minden korosztálynak érdekességet nyújt a tudományágak széles spektrumán a jogtudománytól a sejtbiológiáig.

2018. január 31.
2018. január 30.

A tudomány izgalmas témáiról színes és érthető formában – ez az SZTE Szabadegyetem – Szeged program-sorozatának a jellemzője. 2018 tavaszán is neves szegedi és hazai előadók ismertetik friss kutatási eredményeiket, válaszolnak ősi és mai kérdésekre a TIK-ben szerdánként 18 órakor kezdődő SZTE szabadegyetemen.

2018. január 22.

A 2018-as tavaszi évadban visszatérő és új előadókkal, életre szóló élményekkel és magas színvonallal várják a közönséget a Pedagógiai esték előadásaira. Szó lesz többek között a félelemről, az önbizalomról, a boszorkányperekről, az öregedő agyról, a Z generációról és az étkezés protokolljáról is.

2018. január 17.

A jobb élet- és munkakörülmények, valamint a magasabb fizetés reményében az orvostanhallgatók több mint egyharmada vándorolna külföldre. Dr. Baráth Zoltán Ph.D., a FOK oktatási dékánhelyettese is nyilatkozott a témában a fogász szakma kapcsán a Fogorvosi kar Nyílt Napján a Szeged TV-nek.

2018. január 19.

Tanulási zavarral küzdő hallgatók számára egyedülálló, tanulási hatékonyságot növelő és sikerélményt nyújtó tréningeket szervez az Életvezetési Tanácsadó Központ.

2018. január 19.
2018. január 15.

A tudományos doktori címet szerzett kutatók oklevélátadó ünnepségét a Szegedi Tudományegyetem 2018. január 12-én, az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ kongresszusi termében tartotta.

2018. január 05.

Rovó Lászlót választotta meg december közepén rektorjelöltnek a Szegedi Tudományegyetem szenátusa. A fül-orr-gégész professzor jövő nyártól vezetheti a város legnagyobb munkáltatóját, ahol a következő években milliárdos fejlesztések indulnak meg.

2017. december 18.

Az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat Külügyi és Kulturális Bizottsága áthallgatást hirdet az SZTE ÁOK, SZTE FOK és SZTE GYTK hallgatói számára Marosvásárhelyre 2018. február 19. – február 25. között.

2017. december 12.

Az SZTE Sófi József a Szegedi Tehetségekért Alapítvány 2018-ban is ösztöndíjakkal támogatja a kiemelkedő tanulmányi és tudományos eredményekkel rendelkező egyetemi hallgatókat. Az Alapítvány ösztöndíjaira 2018. február 14. (szerda) 12 óráig lehet pályázni.