Friss hírek

2018. július 09.

Alig két hét múlva elrajtol az év legnagyobb magyarországi sporteseménye a 11. IDBF Klub Legénység Sárkányhajó Világbajnokság, ahol öt kontinens 30 országának 6200 versenyzője küzd azért, hogy dobogóra állhason a sárkányhajózás történetének valaha látott legnagyobb versenyén. A világbajnokságon a Szegedi Tudományegyetem hallgatói is rajthoz állnak.

2018. július 19.

Egyetemi vers- és prózamondó, valamint zenei versenyt, dráma és verspályázatot hirdet a Szegedi Tudományegyetem nappali tagozatos hallgatói számára.

Jelentkezési/Beadási határidők:

2018. szeptember 7-től november 17-ig több időpontban

2018. július 10.

A Sófi-ösztöndíjas hallgatók idén Vitray Tamás újságírótól vehették át elismeréseiket. A szegedi Sófi Alapítvány idén immár 17. alkalommal támogatott 13 tehetséges szegedi egyetemistát összesen 1,5 millió forinttal.

2018. július 12.

A Szegedi Tudományegyetem nyerte el 2018-ban a „Legizmosabb Egyetem” címet. Az eredményt közel 500 egyetemi hallgató, mintegy 200 ezer felüléssel érte el. Az 500 ezer forintos nyereményt sportszerekre költi az intézmény.

2018. június 21.

Ötödik alkalommal szervez Levendula Napokat a Szegedi Tudományegyetem Füvészkertje és az SZTE Kulturális Iroda. Június 30-án és július 1-jén 9 órától kézműves termékekkel, ismeretterjesztő előadásokkal, bemutatókkal, koncertekkel és színházi műsorral várják az érdeklődőket az SZTE Füvészkertben.

2018. június 22.

Nagyszabású jubileumi évad a Budapesti Nyári Fesztiválon 2018-ban. Világsztárok és szuperprodukciók a Margitszigeten, műfaji kavalkád és sokszínűség a Városmajorban.

2018. június 22.

A Magyar Fogorvosok Egyesülete és az NSK második alkalommal hirdeti meg kutatási projekteket finanszírozó pályázatát, melyen négy projektet jutalmaznak pénzdíjjal. Beadási határidő:

2018. szeptember 30. (vasárnap)

2018. június 14.

A június 23-áról 24-ére virradó éjszaka 16. alkalommal nyílnak meg a múzeumok kapui, és számos helyszínen és intézményben változatos programok várják a szegedi érdeklődőket.

2018. június 12.

2018. június 16-án (szombaton 9.00 és 15.00 között) immár tizenkettedik alkalommal kerül megrendezésre az SZTE Alma Mater Weekend és Sportnap. Az SZTE Alma Mater munkatársai idén is várják az SZTE volt és jelenlegi hallgatóit és dolgozóit az SZTE Sportközpontba, a Hattyas sorra.

2018. május 08.
2018. május 29.

Áder János köztársasági elnök rektori feladatok ellátásával bízta meg Rovó László egyetemi tanárt. A Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika tanszékvezető egyetemi tanára 2018. július 1-jétől 2022. június 30-áig vezetheti a Szegedi Tudományegyetemet.

2018. május 28.

Az Ápolók Nemzetközi Napja alkalmából, május 24-én az SZTE ápolóit és ápolónőit köszöntötték, és díjazták az ebből az alkalomból rendezett ünnepségen.

2018. május 04.

A 2015–ben a Szegedi Fogorvostudományi Karon végzett Dr. Barrak Ibrahim Ádám egykori a Tudományos Diákköri Konferenciára készített pályamunkájával elnyerte a Körmöczi-pályadíj II. helyezését.

2018. május 07.

A népbetegségnek számító fogágybetegségekről, a fogazati rendellenességekről, a foggyökér beültetés lehetőségeiről és a fogorvosi szakma legújabb kutatási eredményeiről tanácskoznak május 10-12. között az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban. A Magyar Fogorvosok Egyesületének konferenciájára világhírű szakembereknek érkeznek Szegedre.

2017. március 14.

2013 óta minden évben március 20. az Egészséges Száj Világnapja (World Oral Health Day). A világ legnagyobb fogászati szövetsége, az FDI szervezésében indult a nemzetközi kampány, melyhez a világ 130 országa, köztük Magyarország is csatlakozott. A kampány célja, hogy felhívja a figyelmet a szájhigiéné fontosságára.

2018. március 14.

Örömmel értesítjük Olvasóinkat, hogy egyetemünkön elérhetővé vált a Visible Body felülete, amely interaktív metszetek, 3D modellek és animációk gyűjteménye.

2018. március 20.

A Szegedi Tudományegyetem szerzői ingyenesen publikálhatnak nyílt hozzáférésű cikkeket a Taylor & Francis kiadó folyóirataiban. Az előfizetői megállapodásnak köszönhetően az orvos és egészségügyi területen kutatók mellett a bölcsészet- és társadalomtudománnyal foglalkozó SZTE-s szakemberek nemzetközi láthatósága is növekedhet.

2018. február 22.

Idén tavasszal is meghirdeti PhD kurzusát az SZTE Klebelsberg Könyvtár. Még lehet jelentkezni!