2014. december

2014. december 17.

Szeged a legjobb 10 európai egyetemi város közé került a Condé Nast Traveler portálon. Olyanok mellett olvasható a Tisza-parti universitasnak otthont adó város neve, mint Heidelberg, Krakkó, Leuven, Oxford.

2014. december 17.

A „Feltörekvő Európa és Közép-Ázsia” 30 országának 368 egyetemét rangsorolta a QS. A „pilot jellegű” összeállításba 6 magyarországi egyetem került be, közülük a második legjobb, illetve a toplistán a 22. helyen szerepel a Szegedi Tudományegyetem. Az SZTE a világ legjelentősebb felsőoktatási rangsoraiban szerepel.

2014. december 08.

Dr. Vályi Péter, az SZTE Fogorvostudományi Kar Parodontológiai Tanszékének munkatársa 2014. december 8-án sikeresen megvédte doktori értekezését.

2014. december 04.

2014. november végétől igyekszik egyszerűbbé tenni az egyetemisták hétköznapjait a TIK kávézójában található University Lounge. A hallgatók nem csupán koncert és fesztiváljegyeket, SIM-kártyát és a legújabb kütyüket szerezhetik be a Lounge-ban, de az órák közötti szünetekben Xbox-ozhatnak is.

2014. december 01.

Huszonegyedik alkalommal kerül sor a Szegedi Tudományegyetem egészségügyi karainak immár hagyományos ünnepi rendezvényére, a Szent-Györgyi Napok programsorozatára. A központi eseményeket 2014. november 27. és 29. között tartották.