2017. augusztus

2017. augusztus 30.

Komoly– és könnyűzenei koncertekkel, képzőművészeti kiállítással és egyéb rendezvényekkel csalogat szeptembertől a XIII. Szegedi Őszi Zsidó Kulturális Fesztivál, amely a hagyományoknak megfelelően vacsoraesttel zárul. A programsorozat megnyitóján átadják az újonnan rekonstruált zsinagóga épületét is.

2017. augusztus 30.

A tudomány és a felfedezések szerelmesei már jól tudják, hogy mit jelent szeptember utolsó péntekje: mindig ezen a napon tartják meg a Kutatók Éjszakáját. Idén ez a dátum szeptember 29.

2017. augusztus 29.

2017. szeptember 8. (péntek)

2017. augusztus 24.

Változatos programokkal, az egyetem szolgáltatásait bemutató rendezvényekkel várja a tanulmányaikat szeptemberben megkezdő hallgatóit az SZTE augusztus 28-tól szeptember 2-ig a József Attila Tanulmányi és Információs Központ hátsó bejáratnál, a Batthyány utca felől.

2017. augusztus 23.

A Szegedi Nemzeti Színház munkatársai az idei évadban is sok szeretettel várják előadásaikra az SZTE polgárait is.

2017. augusztus 22.

A 2016-os sikeres jótékonysági kacsaverseny után, idén újra megrendezésre kerül a KÉSZ II. Rotary Jótékonysági Gumikacsa Verseny, ami egy olyan szórakoztató családi program, ahol az élmény mellett értékes ajándékokat is nyerhetsz, miközben részese vagy egy jótékony célnak.

2017. augusztus 03.

Az SZTE Alma Mater ismét iskolaszereket gyűjt a rászoruló gyerekeknek.

2017. augusztus 03.

2017. augusztus 5-20. között bezár az SZTE épületeinek nagy része. Kivéve az egyetem egészségügyi részlegeit, ahol a betegellátás a szünet alatt is a megszokott módon működik!

2017. augusztus 03.

A Magyarországon és az Európában szokatlanul tartós hőhullám miként hat az egészségünkre? Az afrikaihoz hasonló időjárás Afrikában honos betegségeket is hozhat? A kérdésekre az SZTE trópusi betegségekkel foglalkozó orvosprofesszora válaszol.