2016. január

2016. január 28.

Az SZTE Zeneművészeti Kar és az SZTE Alma Mater közös szervezésű koncertsorozata idén is ígéretes programmal készül: Az újévben Bach művei lesznek "porondon"- így a Classic sorozat keretében egy Bach sorozat I. koncertjét hallhatják február 11-én a ZMK Fricsay hangversenytermében.

2016. január 26.

Nyolc tantárgyból szervez felvételi előkészítő tábort március 23 és 28 között az SZTE EHÖK. A tanfolyam végén emelt szintű próbaérettségit tehetnek a résztvevők.

2016. január 25.

A tavaszi szemeszterben is meghirdeti eszközös képességfejlesztő tréningjét az Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ. A zsonglőr eszközös kurzus fejleszti az egyensúlyrendszert, a két agyfélteke összehangolt működését és javítja a koncentrációs képességet.

2016. január 19.

2016. január 16-án, életének 82. évében elhunyt Lázár György kutatóorvos, az orvostudományok doktora, a Szegedi Tudományegyetem Kórélettani Intézetének professor emeritusa, Csongrád megye díszpolgára.

2016. január 18.

Nagyobb épületre vágyik az Szegedi Tudományegyetem Fogorvostudományi Kara. Az SZTE egyik legifjabb egységét 2015. júliusa óta új dékán, Dr. Laczkóné Dr. Turzó Kinga irányítja. A brassói születésű biofizikust szokatlan pályájáról, a kutatómunka szépségéről és a mozgás öröméről is kérdeztük.

2016. január 14.

Szegedi orvosról neveztek el egy eddig be nem sorolt baktériumot. Holland kutatók izolálták az új anaerob fajt, és Prof. Dr. Nagy Erzsébetről nevezték el a kutatónő munkájának elismeréseként.

2016. január 08.

Munkatársat keres a Szegedi Tudományegyetem Klinikai Kutatásokat Koordináló Központ. Jelentkezési határidő:

2016. január 31.

2016. január 07.

2016. március elején indul az SZTE Alma Mater Alumni Mentorprogramjának újabb tavaszi ciklusa. Jelentkezési határidő:

2016. január 25.

2016. január 06.

2016. Január 21-23. között idén is vár minden érdeklődőt a 16. Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállítás!

2016. január 05.
December 19-től lépett életbe a meghosszabbított nyitvatartás a József Attila Tanulmányi és Információs Központban.
2016. január 05.

Nyelvet tanulhat, új kultúrákkal ismerkedhet meg, bővítheti nemzetközi kapcsolatrendszerét - csak néhány azok közül az előnyök közül, amelyet azok a diákok tapasztalhatnak meg, akik külföldön tanulnak. A Szegedi Tudományegyetemen több ösztöndíj lehetőség közül is választhatnak a hallgatók.

2016. január 05.

2016-ban is folytatódnak a tavalyi évben már sok érdeklődőt vonzó Madzsong-estek.