2017. október

2017. október 31.

A napenergia hasznosításának és a fenntartható vegyiparnak a lehetőségeit taglaló plenáris előadás, két kiállítás, a Bolyai ösztöndíjasok és további több mint húsz workshop. Ez a magyar tudomány ünnepén, azaz 2017 novemberében az SZTE főszereplésével a SZAB-székházban szerveződő programkínálat.

2017. október 30.

A Szent-Györgyi Napok keretében az elmúlt évek hagyományainak megfelelően idén is megrendezik a Richter Tudós Klubot. A 2017. november 23-i program témája a személyre szabott orvoslás és a 3D nyomtatás az egészségügyben.

2017. október 30.

Szeged és az egyetem lelkesen ünnepelte Szent-Györgyi Albert Nobel-díját a 80 évvel ezelőtti október végi napokban. A jeles évforduló alkalmából a Szegedi Tudományegyetem Nobel-díjas kutatójára és rektorára az özvegye, Marcia Szent-Györgyi szegedi látogatásának meglepetéseit, előadását, interjúit idézve emlékezünk.

2017. október 27.

Idén is megrendezik a Múzeumok Őszi Éjszakáját a Móra Ferenc Múzeumban október 28-án (szombaton), melynek központi témája: Móra Ferenc. A legendás író 100 éve lett a múzeum igazgatója.

2017. október 24.

2017. november 7-én a JATE Klubban ismét megrendezésre kerül a SZOTE Zenei Est, ahol immár másodszor lép fel a Grandmaz In Da House.

2017. október 20.

Október 18-án egy rendkívüli kiállítás megnyitójának lehettek tanúi azok, akik részt vettek az SZTE Alma Mater Máskép(p) sorozatának rendezvényén.

2017. október 05.

Az általános orvosképzés után a fogorvos- és az állatorvosképzés a legnépszerűbb a külföldi diákok körében.

2017. október 04.

Az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat idén 35. alkalommal rendezi meg a hagyományos Nevezéses Horgászversenyét 2017. október 15-én. Jelentkezési határidő: 2017. október 12. 16:00 óra.

2017. október 03.

Színes egyetem – színes programok. Nem mindennapi látvány, ahogy a Szegedi Tudományegyetem rektori hivatalának tekintélyt parancsoló épülete hamisítatlan fesztiválszínekbe öltözik.: A 22. Őszi Kulturális Fesztivál megnyitó ünnepségét fényfestés tette emlékezetessé tegnap este.

2017. október 02.

A Szegedi Nemzeti Színház máskor rejtve maradó zugaiba is bepillanthatnak azok, akik október 5-én, csütörtökön ellátogatnak a kulturális intézmény és a Szegedi Tudományegyetem közösen szervezett nyílt napjára.

2017. október 01.

2017. október 1-november 10.

Az egy hónapon át tartó rendezvénysorozat célja, hogy az egyetemen működő művészeti csoportok és művészi ambíciókkal rendelkező hallgatók mellett neves előadó- és alkotóművészek mutatkozhassanak be Szeged közönsége előtt. A rendezvények minden érdeklődő számára nyitottak, és többnyire ingyenesen látogathatók.

Programfüzet

2017. október 01.

Még soha nem volt ennyi program a Kutatók Éjszakáján. Szeptember utolsó péntekén hazánk 51 városában, 186 helyszínen több mint 2500 ingyenes programon vehettek részt az érdeklődők. Természetesen a Fogorvostudományi Kar is képviseltette magát ezen a nem mindennapi eseményen.