2015. október

2015. október 29.

80 éves korában hosszantartó, méltósággal viselt súlyos betegség következtében elhunyt Dr. Stájer Géza, a Gyógyszerkémiai Intézet emeritus professzora, a kémiai tudomány doktora, a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának volt dékánja.

2015. október 29.
2015. október 28.

10. Országos felsőoktatási véradóverseny, idén a fiatalokhoz közel álló, filmes tematikára épül. A Vöröskereszt idén egy nagyszabású, igazán célcsoporthoz szóló, filmes kampánnyal szeretné népszerűsíteni a véradást a hallgatók között.

2015. október 22.

Méltósággal viselt betegség következtében, 87 éves korában elhunyt Dr. Szilárd János András, az orvostudományok kandidátusa, emeritus professzor, az SZTE jogelőd Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetem rektora, az Ideg-és Elmegyógyászati Klinika korábbi tanszékvezető egyetemi tanára.

2015. október 22.
2015. október 21.

Kérdezzen az akadémikusoktól! E lehetőséget kínálja a Magyar Tudomány Ünnepe idei rendezvénysorozata, amelynek országos nyitányát először rendezik Szegeden. A 2015. november 9-i ünnepségen az MTA elnöke a sokakat érdeklő kérdésre válaszol: Hogyan működik a tudomány? Az előadás nyilvános, de regisztrálni kell október 31-ig. A programra szeretettel várják az SZTE polgárait.

2015. október 21.

A „Feltörekvő Európa és Közép-Ázsia” 20 országának több mint 500 egyetemét mérte a QS legfrissebb rangsora. A listán az összes rangsorolt egyetemet tekintve a legjobb 10 százalékba jutott a Szegedi Tudományegyetem. Az összeállításban a hazai egyetemek közül vezető helyen, a toplistán a 13. az SZTE.

2015. október 17.

A Szegedi Tudományegyetemen nagy hagyománya van a táncos mulatságoknak. Az idei tanév báli szezonját az SZTE Összegyetemi Gólyabál nyitja majd november 7-én a Városi Sportcsarnokban.

2015. október 16.

A nagysikerű Saul fia című film rendezője, Nemes Jeles László szereplőket keres új filmjéhez. Színészi előképzettség nem szükséges!

2015. október 14.

A Szegedi Nemzeti Színház máskor rejtve maradó zugaiba is bepillanthattak azok az egyetemisták, akik szeptember 13-án ellátogattak a teátrum, az SZTE Kulturális Iroda és az SZTE EHÖK által szervezett nyílt napra.

2015. október 13.

2015. november 14.-től kezdve 16 alkalmas emelt szintű érettségire felkészítő tanfolyamot szervez az SZTE EHÖK.

2015. október 13.

Felkerült a Szegedi Tudományegyetem a U.S. News 2015-ös felsőoktatási rangsorára. A friss világranglistán az intézmény a 745. helyen áll.

2015. október 07.

A Szegedi Tudományegyetem vezetése 70 millió forintot különített el az Open Access publikálás támogatására. Az ezzel kapcsolatos tennivalók lebonyolítását és az információk megosztását az SZTE Klebelsberg Könyvtár végzi.

2015. október 05.

Szeptember 18-20. között a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi, Fogorvostudományi és Gyógyszerésztudományi Kara először szervezett az idegen nyelvű képzésben egykor végzett hallgatók számára találkozót.

2015. október 02.

A magazinban az előző és a jelenlegi tanév öregdiákokat, egyetemi polgárokat érintő eseményeiről számolnak be az SZTE Alma Mater munkatársai.

2015. október 01.

2015. október 1 - november 7.

A fesztivált október 1-jén este 7 órakor dr. Szabó Gábor akadémikus, az SZTE rektora nyitja meg.

2015. október 01.

Öt hét alatt hatvan helyszínen háromszáz program, kiállítások, koncertek, színházi előadások várják a nézőket a Szegedi Tudományegytem Kulturális Irodája által huszadik alkalommal megrendezett Őszi Kulturális Fesztiválon. A fesztivált csütörtökön este 7 órakor dr. Szabó Gábor akadémikus, az SZTE rektora nyitja meg.