2017. május

2017. május 31.

Az SZTE Sportközpont és a DÉMÁSZ Szeged Vízisport Egyesület nyárindító kerékpár és vízitúrát szervez egyetemi dolgozóknak 2017. június 24-én, szombaton. Jelentkezési határidő: 2017. június 20.

2017. május 31.

Az aulában elhelyezett emléktáblánál tartott ünnepségen Prof. Dr. Lázár György, a sebészeti klinika vezetője elődje iskolateremtő munkásságát méltatta, és hogy mindig a maximális tudás megszerzésére és átadására törekedett – írja a delmagyar.hu.

2017. május 31.

Közel 200 tehetséges hallgató részesült több millió forint értékű ösztöndíjban a Szegedi Tudományegyetem hagyományos díjkiosztó ünnepségén. Az Év Tehetsége és az SZTE Talent díjak mellett átadták a Sófi-ösztöndíjakat valamint az esélyegyenlőségi és a vállalati elismeréseket is.

2017. május 30.

Az SZTE alumni szervezete 2017. június 24-én (szombaton) immáron tizenegyedik alkalommal rendezi meg hagyományos családi és sportnapját, az SZTE Alma Mater Weekendet. Egy aktív és felhőtlen kikapcsolódást ígérő napra hívjuk az SZTE volt és jelenlegi dolgozóit, hallgatóit.

2017. május 30.

Szerver meghibásodás miatt az Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Szakfordítóképző Csoport honlapja nem működik, ezért az „Angol egészségügyi szaknyelvi fordító és kommunikátor képzés” jelentkezési határidejét meghosszabbították 2017. június 26-ig!

2017. május 30.

Négy kategóriában adták át a Szegedi Tudományegyetem Innovációs Díjait 2017. május 30-án. A díjazott pályamunkák - többek között - mesterséges intelligencia kutatással, a sertéstenyésztés aktuális problémáival és a sebkezelés új lehetőségeivel foglalkoznak.

2017. május 29.

A Magyar Nemzeti Cirkusz kedvezményes belépőjegyeket kínál a Fogorvostudományi Kar munkatársai és családtagjai számára.

2017. május 29.

A híres egykori tanszékvezető egyetemi tanár, sebész, akadémikus, orvostudományi rektor Petri Gábor nevét vette fel szombaton a szegedi egyetem legújabb klinikai tömbje.

2017. május 26.

Borovics Tamás és Kárász Zénó színművészek érdemelték ki a Szegedi Tudományegyetem közönségdíját a 2016-2017-es évadban.

2017. május 23.
2017. május 22.

... a Szegedi Nemzeti Színházban: Rácz Tibor kapta az idei életműdíjat. A legjobb férfi színész Gömöri Krisztián, a legjobb női színész Borsos Beáta lett. A Szegedi kortárs Balett 3 díjnak is örülhetett.

2017. május 19.

Dr. Baráth Zoltán, Karunk oktatási dékánhelyettese, a Fogpótlástani Tanszék tanszékvezető egyetemi docense 2017. május 11-én megtartotta habilitációs előadását Klinikai Orvostudomány területén.

2017. május 16.

A Szegedi Tudományegyetem idén is megrendezi a már hagyományosnak számító SZTE Innovációs Napot, amelynek időpontja 2017. május 30 (kedd), 9:30 óra (regisztráció 9:00-tól).

2017. május 10.

Géczi János színdarabja, A Bunkerrajzoló is szerepel a Szegedi Nemzeti Színház hagyományos évad végi Finálé Fesztiválján, 2017. május 23-án. A Vad Fruttik zenekar frontemberéről, Likó Marcellről szóló előadásra az SZTE Alma Mater tagkártyával rendelkezők 50 százalékos kedvezménnyel válthatnak jegyet.

2017. május 08.

Újragondolták a trójai falovat és a hazugság felismeréséről is előadtak érthető és trendi módon az SZTE Tehetségpont megmérettetésén. A prezentációs technikák verseny döntőjét május 4-én tartották a szegedi IH Rendezvényközpontban, ahol a közönség is választhatott egy nyertest.

2017. május 05.

Az SZTE Kulturális Iroda az egyetemi polgárok szavazatai alapján minden színi évad végén Egyetemi Közönségdíjat ad át egy arra érdemes színművésznek, aki a Szegedi Nemzeti Színház prózai tagozatának tagja. A művészekre szavazni 2017. május 19-ig lehet.

2017. május 03.

Írd meg 6 szóban egyetemi életed „regényét”! Ezzel a felhívással indítja a 88. Ünnepi Könyvhétre hangolódást a szegedi programokat koordináló Somogyi-könyvtár.

2017. május 03.

A Szegedi Tudományegyetem továbbra is várja az önkéntes véradókat.

2017. május 10. (szerda) 13:00 - 16:00 JATIK III. szemináriumi terem

2017. május 03.

2017. májusától az SZTE-n is elérhetővé vált a SciVal adatbázis, mellyel a szegedi kutatók eredményei nagyobb nyilvánosságot kaphatnak, újabb nemzetközi tudományos együttműködések alakulhatnak. Az adatbázisról 2017. május 10-én, szerdán 10:00 órától előadást tartanak a Rektori Hivatal dísztermében.