iAlma_Mater_skolaszergyujtes_2017_SZTE-FOK_kezdo

Gyűjtés az Alma Mater Weekenden!

Az Igazgyöngy Alapítvány cikkéből kiindulva idén az SZTE Alma Mater Weekenden használt, de még jó állapotú iskolaszereket gyűjtünk.

Hogy miért most a tanév végén?

„ Nos, azért, mert most van egy olyan időszak, mikor segíthetünk. Vannak iskolák, akik szerencsés társadalmi hátterű gyerekeket tanítanak, és vannak, akik csak halmozottan hátrányos helyzetűeket. A két világ közti különbség hatalmas. És most szervezetten, az osztályokban is fejleszthetjük kicsit a szolidaritás érzését. Mert lehetne az utolsó napokban szétnézni kicsit, mi maradt, mi használható még ott, ahol szeptemberre biztosan új táska, tolltartó, és belevalók lesznek. Ahol nem ment szét a tornafelszerelés, de őszre biztosan kinövik majd. Vagy egyszerűen csak újat kapnak, mert a család megengedheti magának. Megmaradtak-e a számolókorongok, vagy más, amit előírnak az elsősöknek mindenhol, ám alig látszik rajta a használat?”

iskolaszergyujtes_2017_plakat