Kiemelt hírek

2018. november 21.

Az idei évben Dr. Baráth Zoltán Dékán átadta a TDK Konferencia díjazottjainak okleveleit. Díjazottjaink névsora a következők:

2018. november 19.

A Szegedi Tudományegyetem nyílt napját 2018. november 29-én tartja az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban. A nyílt nap képzési kiállításán a leendő hallgatók a karok képviselőinek tehetik fel kérdéseiket, valamint két helyszínen óránként kari tájékoztató előadásokon ismerhetik meg mélyebben az SZTE képzési kínálatát.

2018. november 12.

A Szegedi Tudományegyetemről Prof Dr. Nagy Katalin, a Fogorvostudományi Kar egyetemi tanára is meghívást kapott az Amerikai Magyar Orvosszövetség (Hungarian Medical Association of America – HMAA) 50. jubileumi konferenciájára, amit hagyományosan a floridai Sarasota városában tartottak.

2018. november 06.

Elektronikus Tananyag Archívumot alakított ki a Klebelsberg Könyvtár a Contenta néven ismert repozitórium-együttesen belül. Az online elérhető oktatási anyagok lehetővé teszik a diákok számára egy-egy kurzus önálló elvégzését, a tananyag feldolgozását és ellenőrzését. Néhány éven belül a gyűjtemény több tízezer tételt tartalmaz majd.

2018. szeptember 19.

Évente megrendezésre kerül az egész Európát behálózó ADEE (Association for Dental Education in Europe) által szervezett fogorvosi oktatási találkozó.

2018. szeptember 06.

Az egyetem Általános Orvostudományi és Fogorvostudományi karának új dékánjai adtak interjút a Diagnózis magazinnak.

2018. július 16.

Új dékánja van az SZTE Fogorvostudományi Karnak: július elsejétől Baráth Zoltán vezeti az intézményt. A 40 éves egyetemi docens, aki a Fogpótlástani Tanszék vezetője is egyben, a legfiatalabb vezető, aki ezt a posztot betöltheti Szegeden.