Kiemelt hírek

2018. augusztus 01.

2018. augusztus 4-20. között bezár az SZTE épületeinek nagy része. Kivéve az egyetem egészségügyi részlegeit, ahol a betegellátás a szünet alatt is a megszokott módon működik!

2018. július 25.

Gratulálunk minden sikeresen felvételiző fiatalnak!

2018. július 20.

A szájüregben előforduló gombák hogyan befolyásolják az ott kialakuló rákos daganatokat és e tumorok áttétképző képességét? E kérdésre keresi a választ Gácser Attila biológus, aki az MTA Lendület II. programjának nyerteseként közös kutatócsoportot alakít az SZTE Természettudományi és Informatikai Karon, valamint a Fogorvostudományi Karon dolgozó munkatársaival.

2018. július 19.

Két év múlva már egyetlen fogászaton sem használnak amalgámtömést - gyerekek és terhes nők esetében ez már most is tilos. Higanytartalma miatt tiltja egy uniós szabály, bár egyértelmű egészségkárosító hatása nem bizonyított.

2018. július 16.

Új dékánja van az SZTE Fogorvostudományi Karnak: július elsejétől Baráth Zoltán vezeti az intézményt. A 40 éves egyetemi docens, aki a Fogpótlástani Tanszék vezetője is egyben, a legfiatalabb vezető, aki ezt a posztot betöltheti Szegeden.

2018. július 02.

Dr. Rovó László orvosprofesszor az SZTE 2018. július 1-jétől kinevezett rektora sajtótájékoztatón mutatta be az SZTE 4 új rektorhelyettesét.

2018. június 28.

A Szegedi Tudományegyetem új vezetői és kitüntetett személyiségei számára Szabó Gábor rektor a felsőoktatási intézmény 2018. június 27-i ünnepségén nyújtotta át a rangos elismeréseket kifejező okleveleket.

2018. június 21.

A hagyományokhoz híven a sikeres államvizsgát követően idén is a Dugonics téri szökőkútban csobbantak a frissen diplomázott fogorvosok.

Gratulálunk mindenkinek!

2018. május 08.

Az első alkalommal, ez év áprilisában tartott program jó alkalom volt a Magyarországon egyetemi előkészítő kurzuson résztvevő külföldi diákok számára arra, hogy belekóstoljanak a hallgatói tanlaboratóriumi gyakorlatokba.