Kiemelt hírek

2018. október 17.

Együtt emlékezett meg a MEFESZ megalakulására Kiss Tamás, a MEFESZ alapító-elnöke, a Török Márk irányította hallgatói önkormányzat és az egyetem vezetése. Átadták a hallgatói mozgalom kitüntetéseit.

2018. október 05.

Új FOK-TTIK Lendület kutatócsoport alakult a gombák szájüregi tumorokra gyakorolt hatásának vizsgálatára.

2018. október 01.

Öt héten át 65 helyszínen közel 300 programmal várja az egyetem és Szeged közösségét a 23. Őszi Kulturális Fesztivál.

2018. szeptember 19.

Évente megrendezésre kerül az egész Európát behálózó ADEE (Association for Dental Education in Europe) által szervezett fogorvosi oktatási találkozó.

2018. szeptember 18.

A jubileumok jegyében paprikakoszorút helyezett el a 125 éve született Szent-Györgyi Albertnek az SZTE központi épülete előtti szobránál Dr. Fendler Judit kancellár és Dr. habil Zakar Péter, az SZTE nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettese. A bensőséges ünnepségen elmondott köszöntőjében a kancellár párhuzamot vont a 90 évvel ezelőtti és a közeljövő egyetemi fejlesztései között.

2018. szeptember 06.

Az egyetem Általános Orvostudományi és Fogorvostudományi karának új dékánjai adtak interjút a Diagnózis magazinnak.

2018. szeptember 03.

Vasárnap délelőtt 10 órakor az SZTE Fogorvostudományi Kar rendkívüli

ünnepi ülést tartott, amelynek keretein belül magyar és a külföldi

első éves hallgatók eskütételére került sor.

2018. július 16.

Új dékánja van az SZTE Fogorvostudományi Karnak: július elsejétől Baráth Zoltán vezeti az intézményt. A 40 éves egyetemi docens, aki a Fogpótlástani Tanszék vezetője is egyben, a legfiatalabb vezető, aki ezt a posztot betöltheti Szegeden.