Kiemelt hírek

2021. április 14.

Az idei évben 2013 után ismét a Szegedi Tudományegyetemen került sor az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Orvos- és Egészségtudományi Szekciójának lebonyolítására, amely a COVID-19 járványügyi helyzetre való tekintettel online formában történt 2021. április 6. és 9. között.

2021. március 12.

prof. Gail Douglas (University of Leeds): „Preventing caries and its consequences in the primary dentition” c. előadásával (10.00-10.45-ig, a zoom virtuális térben).

2021. március 11.

A Fulbright Bizottság az idén az alábbi kategóriákban hirdet ösztöndíjakat a 2022-2023-as tanévre az Egyesült Államokba.

2021. február 10.

Várjuk a betegeket a SZTE Fogorvostudományi Karán.

2021. január 30.

A Szegedi Tudományegyetem Fogorvostudományi Kara oktatói-kutatói munka elősegítése érdekében pályázatot hirdet demonstrátori feladatkör betöltésére a 2020/2021. tanév tavaszi félévére.

2021. január 05.

Az SZTE a legjobb vidéki egyetem a Figyelő 2021-es intézményi rangsorában, az Orvostudományi Kar szintén az első az orvos- és egészségtudományi képzésterületen. A HVG Diploma különszámában az SZTE 12 kara szerepelt eredményesen. Ebben a rangsorban az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara végzett a legjobb helyen.

2020. december 18.

Dékáni Tájékoztató SZTE Fogorvostudományi Karon oktató, kutató, tanár képviselő szenátus póttag időközi választás II. fordulójának (szavazás) eredményéről.

2020. december 17.

A Szegedi Tudományegyetem Orvos- és Gyógyszerésztudományi Doktori Tanácsa tisztelettel meghívja Önt Dr. Jonathan Du Toit doktorjelölt „The Partial Extraction Therapies: Root-mediated Ridge Preservation in Restorative & Implant Dentistry.” című doktori (PhD) értekezésének nyilvános vitájára, melyre 2020. december 21-én 13:00 órakor a Zoom felületén online kerül sor.

2020. december 01.

Tájékoztató a Tisztelt Egyetemi Polgárok részére az SZTE Fogorvostudományi Karon oktató, kutató, tanár képviselő szenátusi póttag időközi választás szavazási fordulójának megismétléséről

2020. november 06.

Tisztelettel meghívunk minden érdeklődő oktatót, és hallgatót az idei Fogorvostudományi Kar Tudományos Diákköri Konferenciájára, mely 2020. november 11. szerda 08:45-kor kerül megrendezésre online formában.

2020. október 27.

Részletes tájékoztató elolvasható a cikkre kattintva

2020. október 19.

Prof. Dr. Fejérdy Pál egyetemi tanár, életének 75. évében elhunyt.

2020. október 19.

Meghívó a november 5-én csütörtökön megrendezésre kerülő online előadás sorozatra!

2020. október 02.

Kiválóan szerepeltek a Szegedi Tudományegyetem hallgatói az EUGLOH konzorcium keretében 2020. szeptember 28-30. között megrendezett nemzetközi Tudományos Diákköri Konferencián.

2020. szeptember 28.

Rövid videóban mutatják be a Szegedi Tudományegyetem tanévnyitó ünnepségét. Az esemény rektori és kancellári köszöntővel kezdődött, gólyaesküvel folytatódott és a hallgatóknak szóló pozitív üzenetes konfettiesővel zárult.

2020. szeptember 17.

Rektori és kancellári köszöntővel kezdődött, gólyaesküvel és az SZTE Nobel-díjas rektora szobrának megkoszorúzásával folytatódott, a hallgatóknak szóló pozitív üzenetes konfettiesővel zárult a Szegedi Tudományegyetem Dugonics téri épülete előtti ünnepség. 2020. szeptember 16-án, Szent-Györgyi Albert születésnapján flashmobbal indult az SZTE új tanéve.

2020. szeptember 10.

Több mint százhatvan fiatal kutató folytathatja tudományos munkáját a Magyar Tudományos Akadémia Bolyai János Kutatási Ösztöndíjának támogatásával.

2020. szeptember 01.

A külföldről történő beutazással kapcsolatos jogszabályok változása miatt az alábbiakról értesítjük.

2020. július 23.

Díjátadó filmmel pótolja a Talent ösztöndíj és Kiválósági lista helyezettjeinek minden évben megrendezett gálát a Szegedi Tehetséggondozó Tanács és az SZTE Junior Akadémia. Idén mentor díjakkal és Áthidaló ösztöndíjjal is bővül a díjeső.

2020. július 10.

Óriási buli és hagyomány is egyben: megfürödtek a szökőkútban a frissen végzett fogorvosok a Dugonics téren.

2020. július 10.

Frissítve! Ezúton kihírdetjük a Fogorvostudományi Kar pályázati rangsorát., és eredményét.

2020. július 09.

A Szegedi Tudományegyetem Fogorvostudományi Kara oktatói-kutatói munka elősegítése érdekében pályázatot hirdet demonstrátori feladatkör betöltésére a 2020/2021. tanév őszi félévére.

2020. június 29.

Július elsejétől – többek között – sor kerülhet külföldi kiküldetések elrendelésére és hivatalos külföldi delegációk fogadására, valamint engedéllyel lehetőség van zárt és nyílt helyen a 100 főnél több személy részvételével tervezett rendezvények megtartására is. A kollégiumok kivételével az egyetemi épületek július elsejétől szabadon látogathatók.

2020. május 26.

Felhívás fogorvosok részére!

2020. május 08.

Hasznos információk pácienseink számára.