szte_nyari_szune_2016_SZTE-FOK_kezdo

Kéthetes nyári szünet a Szegedi Tudományegyetemen

2016. augusztus 8-19. között bezár az SZTE épületeinek nagy része. Az egyetem egészségügyi részlegeiben a betegellátás a szünet alatt is működik.

„ZÁRVA” tábla kerül 2016. augusztus 8-tól (hétfő) 19-ig (péntek) az SZTE épületének nagy részére. E 10 munkanap alatt az egyetemi dolgozók zöme a nyári szabadságát tölti. Az egységes szabadságolás az oktatás és az adminisztráció teljes körére kiterjed, így zárva lesznek például a rektori és dékáni hivatalok és a könyvtárak, illetve a gazdasági és műszaki főigazgatóság is.

Kivételt csupán az egyetemi betegellátó intézmények és a kollégiumok jelentenek. Illetve néhány egyetemi egység rövidített nyitva tartással működik: például az SZTE Általános Orvostudományi Kar Külföldi Hallgatók Oktatási Központja 2016. augusztus 8-19. között (hétfőtől péntekig) 8-12 óra között tart ügyfélfogadást.

A 2012-ben bevezetett nyári „klímaszünettől”, illetve az oktatási intézmények szokásos vakációs időszakától – a korábbi évek tapasztalata alapján – 2016-ban 8-10 millió forintos megtakarítást vár a Szegedi Tudományegyetem.

Az SZTE „klímaszünete” utáni első munkanap: 2016. augusztus 22. (hétfő). Ekkortól áll vissza az SZTE nyári munkarendje. Például az SZTE Klebelsberg Könyvtár és a TIK egésze augusztus 22-28. között hétköznap 9-16 óra között, míg augusztus 29-szeptember 4. között hétfőtől péntekig 8-20 óra, szombaton 9-16 óra között várja az olvasókat, látogatókat.

Forrás: szte_info_logo_kicsi_60x40