11_veradoverseny_SZTE-FOK_kezdo

Ismét véradás a TIK-ben

A Szegedi Tudományegyetem továbbra is várja az önkéntes véradókat.

2017. május 10. (szerda) 13:00 - 16:00 JATIK III. szemináriumi terem

A véradással egyetemünk minden polgára hozzájárulhat a gyógyításhoz vagy életmentéshez, az egyetemi hallgatók pedig bekapcsolódhatnak az országos véradó versenybe is.

Az Országos Felsőoktatási Véradó Verseny minden évben szeptemberben indul és május közepén ér véget. Az eredményhirdetést minden évben június 14-én, a Véradók Világnapján tartják.

Bővebb információk a versenyről

Már egyetlen véradás alkalmával három embernek segíthetünk – és ezen kívül saját egészségünk megőrzéséért is teszünk. A véradást megelőzően egy orvosi vizsgálatra kerül sor, amelyen megállapítják, hogy alkalmas-e valaki a véradásra, majd megismerheti saját vércsoportját, a szűrővizsgálat pedig kiterjed a HIV, a Hepatitisz-B, a Hepatitsz-C, a szifilisz kimutatására is.