SZTE_szabadegyetem_2017_tavasz_SZTE-FOK_kezdo

Indul az SZTE Szabadegyetem – Szeged XIX. szemesztere: az irodalomtól a fogorvostudományig

Az Új Nemzeti Kiválóság Program posztdoktor ösztöndíjasai is bemutatkoznak, és tudós nők tartanak beavató előadásokat az SZTE Szabadegyetem – Szeged 19. szemeszterében. A 2017. február 8-án kezdődő egyetemi program-sorozat most is kapcsolódik a házasság hete rendezvényhez.

Szerdánként 18 órától összesen 12 előadás várja az érdeklődőket a Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központjának kongresszusi termében az SZTE Szabadegyetem – Szeged XIX. szemeszterében.

A 2017. február 8-án kezdődő és május 10-én záruló program különlegessége, hogy szabadegyetemi előadóként debütálhat az SZTE fiatal és az Új Nemzeti Kiválóság Program ösztöndíját elnyert tehetségei közül öt posztdoktor is – tudtuk meg Martinek Tamás közkapcsolati rektorhelyettestől. Ifjú kutató beszél az innovációs segély szükségességéről és visszásságairól, enged bepillantást a mikroorganizmusok, vagy épp a bioinformatika világába, a kémiai reakciók változatossága ugyancsak fölvillan, és kulcsot kapunk ahhoz is, hogy a sporttal mit tehetünk az öregedés ellen.

Folytatódik a tudós nők bemutatkozása. Olyan kérdésekre kapunk választ, mint például az, hogy „Mi végre olvasunk kitalált történeteket?”, vagy hogy hol tart az Alzheimer-kór legyőzését is célul tűző gyógyszerkutatás. A kutatónők az inkontinencia „szégyenbetegségéről”, a természettudományok tanítási és tanulási nehézségeiről, a magánszféra és a munka világának szembenállásáról beszélnek, illetve válaszolnak arra a kérdésre is: mit tehet a sejt?

Az SZTE 12 kara közül 8 képviselteti magát a Szabadegyetem – Szeged 2017 tavaszi programjában. Plusz előadó Mihalec Gábor szabadúszó pár- és családterapeuta, aki arról fejti ki véleményét, hogy mérhető-e a boldogság és előre jelezhető-e egy kapcsolat sikere? Hagyomány ugyanis, hogy a Magyarországon 10. éve megrendezett, Szegeden az Egyházmegyei CsaládKözPont által szervezett „házasság hete” rendezvényeihez a tanév tavaszi szemeszterében kapcsolódik az SZTE Szabadegyetem – Szeged.

Az előadás része az SZTE Szabadegyetem – Szeged tantárgynak, a hallgatók kreditpontot kapnak érte. A hallgatóknak adott a lehetősége arra, hogy az előadások után közvetlenül, vagy a Szabadegyetem – Szeged honlapján kérdéseket tegyen fel az előadóknak. Az előadásokon készült felvételek megtekinthetők a Szabadegyetem – Szeged honlapján.

Az SZTE Szabadegyetem – Szeged XIX. Szemeszterének programja

2017.

február 08. – Dr. Horváth Márta egyetemi adjunktus (SZTE BTK):

Mi végre olvasunk kitalált történeteket? Irodalom, evolúció, kogníció

február 15. – Dr. Mihalec Gábor szabadúszó pár- és családterapeuta:

Párkapcsolatok az elmúlt évtizedek kutatásainak tükrében – avagy mérhető-e a boldogság és előrejelezhető-e egy kapcsolat sikere?

február 22. – Dr. Fülöp Lívia egyetemi docens (SZTE ÁOK):

Gyógyszerkutatás az Alzheimer-kórban – hol tartunk jelenleg?

március 01. – Aranyné Dr. Molnár Tímea tanársegéd (SZTE ETSZK):

Az inkontinencia, mint szégyenbetegség lehetséges konzervatív kezelése

március 08. – Dr. Korom Erzsébet egyetemi docens (SZTE BTK):

A természettudományok tanulása és tanítása

március 22. – Dr. Lajkó Dóra egyetemi adjunktus (SZTE ÁJTK):

Magánszféra vs. munka világa

március 29. – Dr. Udvari Beáta egyetemi adjunktus (SZTE GTK):

Innováció és nemzetközi segélyezés: az innovációs segély szükségessége és visszásságai

április 05. – Dr. Szekeres András tudományos főmunkatárs (SZTE TTIK):

A mikroorganizmusok, mint a bioaktív vegyületek kimeríthetetlen forrásai

április 12. – Dr. Manczinger Máté tanársegéd (SZTE ÁOK):

A bőség zavara – Kihívások a bioinformatikában

április 26. – Dr. habil. Pósa Anikó egyetemi adjunktus (SZTE TTIK):

Sporttal az öregedés ellen

május 03. – Dr. Mándity István egyetemi adjunktus (SZTE GYTK):

Változatos kémiai reakciók áramlásos reaktorban

május 10. Dr. Ungvári Krisztina egyetemi adjunktus (SZTE FOK):

Fogorvostudományi kutatások, avagy mit tehet a sejt?

További információk: Szabadegyetem – Szeged XIX. Szemeszter.

Forrás: szte_info_logo_kicsi_60x40