A 31. OTDK nyitánya a Szegedi Tudományegyetemen

Hungarikum a tudományos diákköri mozgalom a Szegedi Tudományegyetem rektora, Szabó Gábor szerint. A 31. alkalommal életre hívott tanácskozás országos nyitóünnepségének és minden negyedik szekciójának az SZTE ad otthont.

XXXI_OTDK_SZTE

Ma délután nyílik meg a 31. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK): a Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központjában tartott ünnepségen – többek között – részt vesz Klinghammer István, az Emberi Erőforrások Minisztériuma felsőoktatásért felelős államtitkára, Szendrő Péter, az Országos Tudományos Diákköri Tanács elnöke, valamint Mezey Barna, a Magyar Rektori Konferencia elnöke is.

A tehetséges diákok konferenciasorozatának országos nyitánya egyben a 31. OTDK Állam- és jogtudományi szekciójának a startja is. E szekció és további három rendezési jogát nyerte el az SZTE. Március 25. és április 6. között közel kétezer reménybeli kutató érkezik Szegedre.

– Hungarikum az országos tudományos diákköri mozgalom, amely immár 31 éve a tudományos utánpótlás seregszemléje. A tehetséggondozás ilyen modelljével nem találkoztam külföldön – fogalmazott a programot beharangozó sajtótájékoztatón Szabó Gábor akadémikus. A Szegedi Tudományegyetem rektora szerint megtiszteltetés a Tisza-parti universitas számára, hogy minden negyedik tudósjelölt az itteni OTDK-szekciókban mutatja be eddigi kutatómunkája eredményét.

A 31. OTDK ma kezdődő Állam- és jogtudományi szekciójáról Szabó Imre elnök elmondta: határon innen és túlról 14 felsőoktatási intézmény 520 hallgatót és 330 oktatót delegált. A szekcióba 311 hallgató 299 dolgozatot nevezett, amelyek 34 tagozatban versenyeznek.

Az április 2-án induló biológiai szekcióra jelentkező 235 hallgató 217 pályamunkát küldött. Tizenhét felsőoktatási intézményből és két középiskolából is érkeznek versenyzők – tudtuk meg Vágvölgyi Csabától, a 31. OTDK Biológia szekciójának elnökétől.

Az ugyancsak április 2-án kezdődő Orvos- és egészségtudományi szekció 12 egyetem 24 karáról vár résztvevőket, eddig összesen 580-an regisztráltak – ismertette az adatokat Boros Mihály elnök.

XXXI_OTDK_FOK_kdzs1

Fogorvostudományi tagozatok programja

2013. április 3. szerda - FOK B épület „Sárga” terem (Szeged, Tisza Lajos krt. 83.)

A 31. OTDK április 6-án kezdődő Testnevelési- és sporttudományi szekciójába eddig 10 tagozaton, 117 előadótól 92 pályamunka érkezett – közölte Balogh László elnök. Nemcsak a testnevelés-tudományt tanulóktól, hanem például biológusoktól is jött dolgozat.

Komoly tanulmányok és könnyed programok

Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT), a Nemzeti Erőforrás Minisztérium és a Magyar Tudományos Akadémia fővédnökségével 2013 tavaszán 16 szekcióban hirdeti meg a XXXI. Országos Tudományos Diákköri Konferenciát (OTDK). A szegedi szekciók rangját emeli, hogy a munkába két Nobel-díjas vendég is bekapcsolódik. A nemzetközi hírű tudósok középiskolákba és az MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpontjába is ellátogatnak – közölte Vígh László, a Szegedi Orvosbiológiai Kutatások Jövőjéért Alapítvány kuratóriumi tagja, az SZBK kutatója. Könnyed szabadidős programok – közte filmvetítés, kirándulás és fürdőzés, néptáncgála és buli várja a XXXI. OTDK szegedi résztvevőit.

A tavaszi szünet időpontja az OTDK-szekciók programjához igazodik a szegedi egyetemen.

A Szegedi Tudományegyetemen idén a március 25-től április 6-ig tartó két hetes időszakban a karok jelölik ki, az OTDK programjával összehangolva, hogy mikor kezdődik a tavaszi szünet.

SZTE KAR

TAVASZI SZÜNET