20170915_N9654_kdzs_SZTE-FOK_kezdo

Szegedi Fogorvos Találkozó és Tudományos Konferencia

Izgalmas, újszerű őszi konferenciára várták az érdeklődőket az SZTE Dugonics téri központi épületébe szeptember 15-16-án. A kétnapos programon mindenki megtalálhatta a számára érdekes témákat, valamint a résztvevőknek lehetőségük nyílt megismerni a legújabb innovációkat, és a mindennapi munkát megkönnyítő újításokat is.

2017.09.15-16. 10 éves az SZTE FOK - Galéria 1.zip

Galéria

A Szegedi Fogorvos Találkozó és Tudományos Konferenciára a világ számos országából érkeztek előadók, többek közt Amerikából, Németországból és Olaszországból is. A külföldi előadók mellett természetesen a négy magyarországi fogorvosokat képző egyetem neves oktatói is képviseltették magukat az eseményen, így összesen 33 elismert orvos tarott előadásokat különféle témákban. Workshopok, kiállítók és poszterszekció tette színesebbé az őszi konferenciát. A hallgatókról sem feledkeztek meg a szervezők, így az utánpótlás képzésének jegyében elérhetővé tették számukra is a bekapcsolódást egy kurzus keretében.

2017.09.15-16._10_eves_az_SZTE_FOK_-_Galeria_2

Galéria

A konferencia másik, nem titkolt célja az volt, hogy megünnepeljék a nagy múltú szegedi fogorvosi iskola karrá alakulásának 10. évfordulóját. Az egykor Szegeden végzett kollégák visszatérhettek és találkozhattak egykori oktatóikkal és hallgatótársaikkal. A Gálavacsorán jutott idő a kötetlen beszélgetésekre és a szórakozásra is.

2017.09.15-16._10_eves_az_SZTE_FOK_-_Galeria_3

Galéria

A szeptember 15-16. között megtartott konferencián összesen több, mint 730-an vettek részt, orvosok, asszisztensek és fogorvostan-hallgatók. A nagy érdeklődésre való tekintettel a szervezők már a jövő évi konferencia megszervezésén gondolkoznak, melyre előreláthatólag 2018. szeptember 28-29-én kerül majd sor.

2017.09.15-16._10_eves_az_SZTE_FOK_-_Galeria_4

Kővári Anna