kutatok_ejszakaja

Kutatók Éjszakája 2023 - Fogorvostudományi Kutatások

A Kutatók Éjszakája országos rendezvény alkalmából Karunk 2023. szeptember 29.-én részt vesz a programsorozatban, melyen érdekes előadásokat hallgathatnak meg az érdeklődők. Várunk mindenkit sok szeretettel! Az előadások ingyenesen látogathatók.

Programjaink:

2023. szeptember 29.

A fogászati implantátumok terhelhetőségének vizsgálata

6722 Szeged, Tisza Lajos krt. 83., B épület, III. emelet, Sárga terem

A program során az All-on-4® technológiának biomechanikai tulajdonságait értékeljük, a rendszer terhelhetőségének vizsgálati eredményeit mutatjuk be.

A programot általános iskolás - felsősöknek, középiskolásoknak, egyetemistáknak, felnőtteknek ajánljuk.

Előadó: Dr. Szabó Árpád László

A fogszuvasodás korszerű diagnosztikája

6722 Szeged, Tisza Lajos krt. 83., B épület, III. emelet, Sárga terem

A DIAGNOdent pen a modern preventív szemléletű fogorvoslás nélkülözhetetlen eszköze, a program keretében ennek bemutatása történik meg.

Előadó: Dr. Khandan Dezfully Alireza

Intraorális scanner bemutatása

6722 Szeged, Tisza Lajos krt. 83., B épület, III. emelet, Sárga terem

A Szegedi Tudományegyetem Fogorvostudományi Kar Gyermekfogászati- és Fogszabályozási Tanszékének bemutatóján lehetőségük lesz az érdeklődőknek megnézni, hogyan is néznek ki a fogak digitalizálva, nagy felbontásban, három dimenzióban a számítógép képernyőjén. Térjen be hozzánk és bepillantást biztosítunk a modern fogászatba!

Előadó: Dr. Menyhárt Tímea

Őssejtek, őssejt terápia és a regeneratív fogorvoslás

6722 Szeged, Tisza Lajos krt. 83., B épület, III. emelet, Sárga terem

A programsorozat lezárásaként előkerülnek az őssejtek, beszélünk a jellemző tulajdonságaikról és arról, hogy hol találhatók a szervezetben, valamint a felhasználhatóságukról is ejtünk pár szót (regeneratív gyógyítás, szervek, szövetek előállítása).

Előadó: Prof. Dr. Rakonczay Zoltán