SZTE Info

IMG_7421

Az Egészséges Száj Világnapján a prevencióé volt a főszerep

A Magyar Fogorvosok Egyesülete – együttműködve az SZTE Fogorvostudományi Karral – ingyenes szűrővizsgálatokkal várta a szegedieket 2018. március 20-án a Széchenyi téren. A programot a „Magyarország átfogó egészségvédelmi szűrőprogramja 2010-2020” akció részeként rendeztek meg. A szűrések fő célja a prevenciós gondolkodás és az egészségmegőrzés népszerűsítése hazánkban.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Aki 2018. március 20-án a szegedi Széchenyi téren járt, biztosan felfigyelt az ott felállított szűrőállomásokra, amelyekben helyet kapott egy fogászati szűrőpont is. A szegediek itt nagyon hasznos életmód-tanácsokat és pontos képet kaphattak egészségük jelenlegi állapotáról.

A Fogorvosok Világszövetsége (FDI) évente megrendezi ezt a programot, ahol felhívják a figyelmet a szájüregi egészség jelentőségére. Idén – dr. Nagy Katalin fogorvos professzor, a Szegedi Tudományegyetem rektorhelyettese kezdeményezésére – a szegedi polgárok is részesülhettek ingyenes szűrővizsgálatokban. A program a „Magyarország átfogó egészségvédelmi szűrőprogramja 2010-2020” akció részeként érkezett városunkba.

Szajapolas
Képgaléria az eseményről.

A Magyar Fogorvosok Egyesülete (MFE) támogatásával fogszakorvosok, rezidensek és dentálhihiénikusok végeztek szűrővizsgálatot egyszer használatos eszközökkel, a prevenció jegyében. De lehetőség nyílt a kardiológiai, szív és érrendszeri kockázatok feltárására, a tüdő, a szem és a testműködés vizsgálatára, valamint teljes testanalízisre is.

Dr. Nagy Katalin, mint az MFE elnöke, felkarolta ezt a programot, amelyet Szegeden első alkalommal rendeztek meg. – Kiemelten fontos a megelőzés és egészségtudatos gondolkodásmód kialakítása, ugyanis Magyarországon a fogszuvasodás és a fogágy betegségek népbetegségnek számítanak – mondta dr. Kivovics Péter, a Semmelweis Egyetem docense.

IMG_7378

Az SZTE Fogorvostudományi Kar is hozzájárult az Egészséges Száj Világnapja szegedi rendezvényeihez – többek között – szájhigiénés tanácsadással, felvilágosító és prevenciós anyagok, illetve termékminták ajándékozásával, valamint a Dóm és a Dugonics téren szervezett közös fogmosással.

Szöveg: Loyola Éva

Fotó: Bobkó Anna

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

SZTEmagazin

2018. július 19.

Kiemelt_rektori

Napjainkban a nemzetköziesítés a felsőoktatási fokozatváltás központi eleme. Ez az átfogó program a Szegedi Tudományegyetem kapcsolatrendszerének erősítésére és nemzetközi láthatóságának növelésére fókuszál. Mi történt ezen a területen az elmúlt négy évben? Az SZTE kapu a világra? – kérdeztük az SZTE négy rektorhelyettesét.

SZTEtelevízió

2018. szeptember 14.

tanevnyito_2018

A nemzeti hagyományok ápolásának jelentőségéről és az értelmiséggé válás összetettségéről is szó esett a hazai felsőoktatási intézmények 2018-2019. tanévét megnyitó, a Szegedi Tudományegyetemen rendezett ünnepségen. Az SZTE új rektora, a kormány két képviselője és Szeged polgármestere köszöntötte az elsőéves hallgatókat.

Eseménynaptár RSS

• szeptember 23.
    A látogatók megismerkedhetnek a Füvészkert új, rovarfogó növényeket bemutató gyűjteményével. A húsevő, vagy rovaremésztő növények a világ minden táján élnek, közös jellemzőjük, hogy tápanyagszükségletüket állati eredetű forrásból egészítik ki. A rovarok, vagy kisebb békák, gyíkok, esetleg kisemlősök elfogására a levelük módosult fondorlatos szerkezetű csapdákká. Ezekkel a különös lényekkel lehet testközelből is megismerkedni a tematikus napon.
  • szeptember 26.
    Prof. Dr. habil. Szakály Sándor történész (VERITAS Történetkutató Intézet) előadása: Magyarország a második világháborúban: A kezdetek
  • szeptember 28.
    A Szegedi Tudományegyetem Szegeden és Hódmezővásárhelyen mintegy 300 programmal várja az érdeklődőket a Kutatók Éjszakáján szeptember utolsó péntekén. A tudományt és a kutatói életpályát népszerűsítő eseménysorozaton máskor rejtett helyek nyílnak meg a látogatók előtt. A szegedi egyetemen több mint 350 oktató, kutató és hallgató mutatja be tudományterületét. Laborlátogatások, előadások, kreatív foglalkozások, játékos programok, bemutatók, kísérletek, kalandtúrák, workshopok kora délutántól késő éjszakáig! Az SZTE programjai elérhetők az SZTE Kutatók Éjszakája mobil alkalmazáson keresztül. Az alkalmazás az esemény digitális programfüzete, amely a programok alapvető információ mellett (leírások, időpontok, helyszín, előadók) lehetőséget nyújt az érdekesnek talált előadások külön listába való rögzítésére is. A térkép segítségével a rendezvény helyszínei és az ahhoz tartozó programok tekinthetők át, a kereső funkció pedig még könnyebbé teszi a böngészést. Az applikáció a 4.4-nél magasabb verziószámú Android rendszerekre elérhető és „SZTE Kutatók Éjszakája” néven a Google Play áruházból ingyenesen letölthető. Az SZTE szegedi és vásárhelyi programjai megtekinthetők a www.kutatokejszakaja.hu honlapon is. Találkozzunk a Kutatók Éjszakáján 2018. szeptember 28-án, pénteken!
  • szeptember 28.
    Az előadássorozat következő vendége Dux László, az SZTE professzora. Előadásának címe: Szent-Györgyi Albert és intézete.
  • október 3.