SZTE Info

IMG_7421

Az Egészséges Száj Világnapján a prevencióé volt a főszerep

A Magyar Fogorvosok Egyesülete – együttműködve az SZTE Fogorvostudományi Karral – ingyenes szűrővizsgálatokkal várta a szegedieket 2018. március 20-án a Széchenyi téren. A programot a „Magyarország átfogó egészségvédelmi szűrőprogramja 2010-2020” akció részeként rendeztek meg. A szűrések fő célja a prevenciós gondolkodás és az egészségmegőrzés népszerűsítése hazánkban.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Aki 2018. március 20-án a szegedi Széchenyi téren járt, biztosan felfigyelt az ott felállított szűrőállomásokra, amelyekben helyet kapott egy fogászati szűrőpont is. A szegediek itt nagyon hasznos életmód-tanácsokat és pontos képet kaphattak egészségük jelenlegi állapotáról.

A Fogorvosok Világszövetsége (FDI) évente megrendezi ezt a programot, ahol felhívják a figyelmet a szájüregi egészség jelentőségére. Idén – dr. Nagy Katalin fogorvos professzor, a Szegedi Tudományegyetem rektorhelyettese kezdeményezésére – a szegedi polgárok is részesülhettek ingyenes szűrővizsgálatokban. A program a „Magyarország átfogó egészségvédelmi szűrőprogramja 2010-2020” akció részeként érkezett városunkba.

Szajapolas
Képgaléria az eseményről.

A Magyar Fogorvosok Egyesülete (MFE) támogatásával fogszakorvosok, rezidensek és dentálhihiénikusok végeztek szűrővizsgálatot egyszer használatos eszközökkel, a prevenció jegyében. De lehetőség nyílt a kardiológiai, szív és érrendszeri kockázatok feltárására, a tüdő, a szem és a testműködés vizsgálatára, valamint teljes testanalízisre is.

Dr. Nagy Katalin, mint az MFE elnöke, felkarolta ezt a programot, amelyet Szegeden első alkalommal rendeztek meg. – Kiemelten fontos a megelőzés és egészségtudatos gondolkodásmód kialakítása, ugyanis Magyarországon a fogszuvasodás és a fogágy betegségek népbetegségnek számítanak – mondta dr. Kivovics Péter, a Semmelweis Egyetem docense.

IMG_7378

Az SZTE Fogorvostudományi Kar is hozzájárult az Egészséges Száj Világnapja szegedi rendezvényeihez – többek között – szájhigiénés tanácsadással, felvilágosító és prevenciós anyagok, illetve termékminták ajándékozásával, valamint a Dóm és a Dugonics téren szervezett közös fogmosással.

Szöveg: Loyola Éva

Fotó: Bobkó Anna

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

SZTEmagazin

2019. január 09.

SZEM_2018_dekanok_nyito

Mi a szegedi egyetem küldetése? A 2000-ben született 12 karú szegedi universitas kari vezetőinek válaszai az SZTE honlapján a Pillanatfölvétel a dékánoktól interjúsorozatban olvashatóak. Ezekre épül a Szegedi Egyetem Magazin alábbi összeállítása, amely az SZTE 12 karának hasonlóságait, az összetartó és előre vivő erőket villantja föl.

SZTEtelevízió

2018. szeptember 14.

tanevnyito_2018

A nemzeti hagyományok ápolásának jelentőségéről és az értelmiséggé válás összetettségéről is szó esett a hazai felsőoktatási intézmények 2018-2019. tanévét megnyitó, a Szegedi Tudományegyetemen rendezett ünnepségen. Az SZTE új rektora, a kormány két képviselője és Szeged polgármestere köszöntötte az elsőéves hallgatókat.

Eseménynaptár RSS

• február 20.
    2019-től a Somogyi-könyvtár programot indít Könyv és kutatója címmel. A 3. emeleten a Gyűjteményi és Helyismereti Osztály régi és ritka könyveivel, helyismereti dokumentumaival (levelezések, kéziratok stb.) találkozhatnak az érdeklődők, így megismerhetik állományunk kincseit. Az egyes dokumentumokról pedig egyetemi oktatók, professzorok tartanak előadást. A program egy órás, a kutatási eredmények megismerése mellett a látogatóink megnézhetik a szóban forgó irodalomtörténeti ritkaságokat is. Szabadegyetemünk tavaszi és őszi félévében a következő előadókat hallgathatják meg: Bíró-Balogh Tamás, Nagyillés János, Sándor Klára, Szilágyi Zsófia, Hansági Ágnes és Szörényi László. Bővebben: https://www.facebook.com/events/2433539956660730/, vagy a Somogyi Könyvtár honlapján.
  • február 21.
  • február 21.
    Az SZTE JGYPK Gyógypedagógus-képző Intézet és a Mentor(h)áló közös szervezésében tartalmas műhelyfoglalkozást kínálunk az érdeklődő pedagógusok, egyetemi oktatók és hallgatók számára. A programot vezetik: Köböl Erika és Mucsiné Erdei Mónika "Az előadás és műhelymunka során célunk, hogy bemutassuk, összegezzünk minél több olyan egyéni tanítási-tanulási és értékelési utat, mely segítségével a sajátos nevelési igényű gyermekekben rejlő tudás felszínre hozható. Ezek egyszerre járulhatnak hozzá a kompetenciaélmény átéléséhez a gyermek számára, elősegíthetik a pedagógiai munka eredményességének fokozását, a pedagógus sikerességét."