SZTE Info

IMG_7421

Az Egészséges Száj Világnapján a prevencióé volt a főszerep

A Magyar Fogorvosok Egyesülete – együttműködve az SZTE Fogorvostudományi Karral – ingyenes szűrővizsgálatokkal várta a szegedieket 2018. március 20-án a Széchenyi téren. A programot a „Magyarország átfogó egészségvédelmi szűrőprogramja 2010-2020” akció részeként rendeztek meg. A szűrések fő célja a prevenciós gondolkodás és az egészségmegőrzés népszerűsítése hazánkban.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Aki 2018. március 20-án a szegedi Széchenyi téren járt, biztosan felfigyelt az ott felállított szűrőállomásokra, amelyekben helyet kapott egy fogászati szűrőpont is. A szegediek itt nagyon hasznos életmód-tanácsokat és pontos képet kaphattak egészségük jelenlegi állapotáról.

A Fogorvosok Világszövetsége (FDI) évente megrendezi ezt a programot, ahol felhívják a figyelmet a szájüregi egészség jelentőségére. Idén – dr. Nagy Katalin fogorvos professzor, a Szegedi Tudományegyetem rektorhelyettese kezdeményezésére – a szegedi polgárok is részesülhettek ingyenes szűrővizsgálatokban. A program a „Magyarország átfogó egészségvédelmi szűrőprogramja 2010-2020” akció részeként érkezett városunkba.

Szajapolas
Képgaléria az eseményről.

A Magyar Fogorvosok Egyesülete (MFE) támogatásával fogszakorvosok, rezidensek és dentálhihiénikusok végeztek szűrővizsgálatot egyszer használatos eszközökkel, a prevenció jegyében. De lehetőség nyílt a kardiológiai, szív és érrendszeri kockázatok feltárására, a tüdő, a szem és a testműködés vizsgálatára, valamint teljes testanalízisre is.

Dr. Nagy Katalin, mint az MFE elnöke, felkarolta ezt a programot, amelyet Szegeden első alkalommal rendeztek meg. – Kiemelten fontos a megelőzés és egészségtudatos gondolkodásmód kialakítása, ugyanis Magyarországon a fogszuvasodás és a fogágy betegségek népbetegségnek számítanak – mondta dr. Kivovics Péter, a Semmelweis Egyetem docense.

IMG_7378

Az SZTE Fogorvostudományi Kar is hozzájárult az Egészséges Száj Világnapja szegedi rendezvényeihez – többek között – szájhigiénés tanácsadással, felvilágosító és prevenciós anyagok, illetve termékminták ajándékozásával, valamint a Dóm és a Dugonics téren szervezett közös fogmosással.

Szöveg: Loyola Éva

Fotó: Bobkó Anna

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

SZTEmagazin

2018. október 15.

Benedekfi_nyito

Benedekfi István és Benedekfi Zoltán a szegedi egyetem iskolapadjától indulva ma már a katedrán állva adják át az SZTE-n megszerzett tudásukat. A fiatal tehetségek nevéhez saját kurzus, egy különleges előadásmód és egy Oscar-díjra jelölt film zenéje is kapcsolódik. A testvérpárt a zene szeretetéről és munkájukról kérdeztük.

SZTEtelevízió

2018. szeptember 14.

tanevnyito_2018

A nemzeti hagyományok ápolásának jelentőségéről és az értelmiséggé válás összetettségéről is szó esett a hazai felsőoktatási intézmények 2018-2019. tanévét megnyitó, a Szegedi Tudományegyetemen rendezett ünnepségen. Az SZTE új rektora, a kormány két képviselője és Szeged polgármestere köszöntötte az elsőéves hallgatókat.

Eseménynaptár RSS