SZTE Info

Wolcz_Petra_kiallitas

Megnyílt Wolcz Petra kiállítása a TIK-ben

December 8-án nyílt meg Wolcz Petra "Minden ami..." című kiállítása a TIK-ben. A tárlaton egy volt rajz és építészeti síküveg szakos hallgató (JGYPK) műveit ismerhetik meg a látogatók.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Újabb állomásához érkezett az SZTE Alma Mater Máskép(p) – Köztünk élő alkotók kiállítássorozata. A TIK Café-ban 2018. január 31-ig Wolcz Petra alkotásai láthatók.

Annak ellenére, hogy Wolcz Petra a Juhász Gyula Pedagógusképző Karon rajz szakon végzett teljesen más területen találta meg önmagát, hiszen jelenleg az SZTE ÁOK Arc-, Állcsont- és Szájsebészeti Klinikáján dolgozik.

Elmondása szerint az utóbbi időben kicsit eltávolodott a fotózástól, ami régen sokkal jobban kitöltötte a szabadidejét. A kiállításra készülve azonban előkerült sok-sok régi kép és Minden ami… Wolcz Petra. A megnyitón a művésznő őszinte mosollyal az arcán mesélte, hogy újra kedvet kapott a fotózáshoz; s egy teljesen új terülten szeretné kipróbálni magát, ami talán egy következő kiállítás anyagává válik hamarosan.

Wolcz_Petra_kiallitas2

Wolcz Petra fotói olyan pillanatokat ragadnak meg, amelyek mellett a hétköznapi ember legtöbbször elsétál. Épp ezért egy meleg kávé vagy tea mellett érdemes belemélyedni ezekbe a képekbe. A kiállítás ingyenesen megtekinthető 2018. január 31-ig a TIK Café-ban (Ady tér 10.) nyitvatartási időben.

Szöveg és fotó: SZTE Alma Mater

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

SZTEmagazin

2018. július 19.

Kiemelt_rektori

Napjainkban a nemzetköziesítés a felsőoktatási fokozatváltás központi eleme. Ez az átfogó program a Szegedi Tudományegyetem kapcsolatrendszerének erősítésére és nemzetközi láthatóságának növelésére fókuszál. Mi történt ezen a területen az elmúlt négy évben? Az SZTE kapu a világra? – kérdeztük az SZTE négy rektorhelyettesét.

SZTEtelevízió

2018. szeptember 14.

tanevnyito_2018

A nemzeti hagyományok ápolásának jelentőségéről és az értelmiséggé válás összetettségéről is szó esett a hazai felsőoktatási intézmények 2018-2019. tanévét megnyitó, a Szegedi Tudományegyetemen rendezett ünnepségen. Az SZTE új rektora, a kormány két képviselője és Szeged polgármestere köszöntötte az elsőéves hallgatókat.

Eseménynaptár RSS

• szeptember 23.
    A látogatók megismerkedhetnek a Füvészkert új, rovarfogó növényeket bemutató gyűjteményével. A húsevő, vagy rovaremésztő növények a világ minden táján élnek, közös jellemzőjük, hogy tápanyagszükségletüket állati eredetű forrásból egészítik ki. A rovarok, vagy kisebb békák, gyíkok, esetleg kisemlősök elfogására a levelük módosult fondorlatos szerkezetű csapdákká. Ezekkel a különös lényekkel lehet testközelből is megismerkedni a tematikus napon.
  • szeptember 26.
    Prof. Dr. habil. Szakály Sándor történész (VERITAS Történetkutató Intézet) előadása: Magyarország a második világháborúban: A kezdetek
  • szeptember 28.
    A Szegedi Tudományegyetem Szegeden és Hódmezővásárhelyen mintegy 300 programmal várja az érdeklődőket a Kutatók Éjszakáján szeptember utolsó péntekén. A tudományt és a kutatói életpályát népszerűsítő eseménysorozaton máskor rejtett helyek nyílnak meg a látogatók előtt. A szegedi egyetemen több mint 350 oktató, kutató és hallgató mutatja be tudományterületét. Laborlátogatások, előadások, kreatív foglalkozások, játékos programok, bemutatók, kísérletek, kalandtúrák, workshopok kora délutántól késő éjszakáig! Az SZTE programjai elérhetők az SZTE Kutatók Éjszakája mobil alkalmazáson keresztül. Az alkalmazás az esemény digitális programfüzete, amely a programok alapvető információ mellett (leírások, időpontok, helyszín, előadók) lehetőséget nyújt az érdekesnek talált előadások külön listába való rögzítésére is. A térkép segítségével a rendezvény helyszínei és az ahhoz tartozó programok tekinthetők át, a kereső funkció pedig még könnyebbé teszi a böngészést. Az applikáció a 4.4-nél magasabb verziószámú Android rendszerekre elérhető és „SZTE Kutatók Éjszakája” néven a Google Play áruházból ingyenesen letölthető. Az SZTE szegedi és vásárhelyi programjai megtekinthetők a www.kutatokejszakaja.hu honlapon is. Találkozzunk a Kutatók Éjszakáján 2018. szeptember 28-án, pénteken!
  • szeptember 28.
    Az előadássorozat következő vendége Dux László, az SZTE professzora. Előadásának címe: Szent-Györgyi Albert és intézete.
  • október 3.