SZTE Info

Wolcz_Petra_kiallitas

Megnyílt Wolcz Petra kiállítása a TIK-ben

December 8-án nyílt meg Wolcz Petra "Minden ami..." című kiállítása a TIK-ben. A tárlaton egy volt rajz és építészeti síküveg szakos hallgató (JGYPK) műveit ismerhetik meg a látogatók.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Újabb állomásához érkezett az SZTE Alma Mater Máskép(p) – Köztünk élő alkotók kiállítássorozata. A TIK Café-ban 2018. január 31-ig Wolcz Petra alkotásai láthatók.

Annak ellenére, hogy Wolcz Petra a Juhász Gyula Pedagógusképző Karon rajz szakon végzett teljesen más területen találta meg önmagát, hiszen jelenleg az SZTE ÁOK Arc-, Állcsont- és Szájsebészeti Klinikáján dolgozik.

Elmondása szerint az utóbbi időben kicsit eltávolodott a fotózástól, ami régen sokkal jobban kitöltötte a szabadidejét. A kiállításra készülve azonban előkerült sok-sok régi kép és Minden ami… Wolcz Petra. A megnyitón a művésznő őszinte mosollyal az arcán mesélte, hogy újra kedvet kapott a fotózáshoz; s egy teljesen új terülten szeretné kipróbálni magát, ami talán egy következő kiállítás anyagává válik hamarosan.

Wolcz_Petra_kiallitas2

Wolcz Petra fotói olyan pillanatokat ragadnak meg, amelyek mellett a hétköznapi ember legtöbbször elsétál. Épp ezért egy meleg kávé vagy tea mellett érdemes belemélyedni ezekbe a képekbe. A kiállítás ingyenesen megtekinthető 2018. január 31-ig a TIK Café-ban (Ady tér 10.) nyitvatartási időben.

Szöveg és fotó: SZTE Alma Mater

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

SZTEmagazin

2018. június 04.

kiemelt_konyvhet

Több mint húsz, a szegedi egyetem munkatársai által jegyzett kiadvány ad alkalmat könyves beszélgetésre a 89. Ünnepi Könyvhét szegedi programjain. Az SZTE szervezésében 2018. június 5. és 11. között tudománynépszerűsítő programok és könyves utazások várják az érdeklődőket.

SZTEtelevízió

2018. május 30.

kiemelt_SZG_diszpolgar

Idén a Szegedi Tudományegyetem rektora, Dr. Szabó Gábor lett Szeged díszpolgára. Az elismerést május 18-án a díszközgyűlésen adta át Botka László polgármester. A Szeged Televízió ebből az alkalomból készített vele egy életútinterjút.

Eseménynaptár RSS

Prof. Dr. Erich Kleinpeter (University of Potsdam, Department of Chemistry) előadása Characterization and Quantification of Antiaromaticity, Aromaticity, „Quasi-„ and „Y-Aromaticity” on the magnetic criterion címmel szervezi: SZAB Gyógyszerésztudományi Szb. Gyógyszertechnológiai Mb., SZTE Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet, MGYT Gyógyszertechnológiai Szakosztály elérhetőség: Csiszárné Marka Erzsébet – tel.: 36 62 545562 – e-mail: makra@pharm.u-szeged.hu
    Köszöntőt mond: Balogh Elemér dékán A könyvet bemutatja: Nagy Csongor István egyetemi tanár szervezi: SZAB Jogtudományi Szb., SZTE ÁJTK elérhetőség: Mészáros Zsuzsanna – tel.: +36 62 544 197 – e-mail: ajtk.dekani@juris.u-szeged.hu A szervezők 2018. június 18-ig kérik a részvétel jelzését a fenti elérhetőségeken.
    SZÉKHÁZUNKBAN MEGTEKINTHETŐ a SZAB Művészeti Szakbizottság szervezésében PROJECT 833 első ízben 2017 őszén, a Csongrádi Művésztelepen megrendezésre kerülő alkotótelep szegedi bemutatkozó kiállítása. A kiállítás megtekinthető június 22-től július 14-ig naponta 900 órától 1800 óráig.
    Orosz Andrea másfél évig élt Hanoiban és ott egy vietnámiak által működtetett japán iskolában tanított. Nem volt egyszerű a kihívás ebben az európaitól nagyon különböző kultúrában. Andrea arról beszél az előadásban, hogy a kezdeti nehézségek után hogyan ismerte ki magát egyre inkább ebben a környezetben, beszél a mindennapokról, de sok kirándulási és kulturális élménybeszámolóval is színesíti az előadást. szervezi: Közéleti Kávéház, SZAB Neveléstudományi és Pszichológiai Szb. elérhetőség: Hekáné Dr. Szondi Ildikó – e-mail: szondi@juris.u-szeged.hu
  • június 25. 08:00 - 27. 16:00