SZTE Info

Döntött a Szegedi Tudományegyetem Szenátusa: Prof. Dr. Rovó László az SZTE rektorjelöltje

Három pályázó közül Prof. Dr. Rovó Lászlót választotta rektorjelöltjének a Szegedi Tudományegyetem Szenátusa 2017. december 18-i ülésén.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés
A Szegedi Tudományegyetem jelenlegi rektorának, Prof. Dr. Szabó Gábornak 2018. június 30-án jár le rektori megbízatása, erre figyelemmel az Egyetem Szenátusa 2017. december 18-i rendes ülésén napirendre tűzte a rektorjelölt megválasztását.
rektorjelolt_valasztas_galeria
Képgaléria a szenátusülésről.

Az SZTE vezetésére kiírt pályázatra Prof. Dr. Gulyás László (SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar), Prof. Dr. Máté-Tóth András (SZTE Bölcsészettudományi Kar) és Prof. Dr. Róvó László (SZTE Általános Orvostudományi Kar) nyújtott be pályázatot. A pályázatok részét képező vezetői elképzelések megjelentek a Szegedi Tudományegyetem honlapján. A jelöltek a Szenátus ülésén ismertették programjukat, válaszoltak a kérdésekre, majd a Szenátus tagjai véleményezték a rektori pályázatokat. Ezt követően az 52 tagú Szenátus egy fordulóban, abszolút többséggel Prof. Dr. Rovó Lászlót választotta rektorjelöltnek – jelentette be Dr. Dömötör Máté az SZTE jogi, igazgatási és humánpolitikai főigazgatója, az ülést követő sajtótájékoztatón.
A választás eredményét az Egyetem megküldi a fenntartónak, aki azt továbbítja – a megbízás kiadására jogosult – köztársasági elnök részére. Az SZTE új rektora megbízatása esetén 2018. július 1-től négy évig tölti be vezetői tisztségét.
SZTEinfo

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

SZTEmagazin

2018. július 19.

Kiemelt_rektori

Napjainkban a nemzetköziesítés a felsőoktatási fokozatváltás központi eleme. Ez az átfogó program a Szegedi Tudományegyetem kapcsolatrendszerének erősítésére és nemzetközi láthatóságának növelésére fókuszál. Mi történt ezen a területen az elmúlt négy évben? Az SZTE kapu a világra? – kérdeztük az SZTE négy rektorhelyettesét.

SZTEtelevízió

2018. szeptember 14.

tanevnyito_2018

A nemzeti hagyományok ápolásának jelentőségéről és az értelmiséggé válás összetettségéről is szó esett a hazai felsőoktatási intézmények 2018-2019. tanévét megnyitó, a Szegedi Tudományegyetemen rendezett ünnepségen. Az SZTE új rektora, a kormány két képviselője és Szeged polgármestere köszöntötte az elsőéves hallgatókat.

Eseménynaptár RSS

• szeptember 23.
    A látogatók megismerkedhetnek a Füvészkert új, rovarfogó növényeket bemutató gyűjteményével. A húsevő, vagy rovaremésztő növények a világ minden táján élnek, közös jellemzőjük, hogy tápanyagszükségletüket állati eredetű forrásból egészítik ki. A rovarok, vagy kisebb békák, gyíkok, esetleg kisemlősök elfogására a levelük módosult fondorlatos szerkezetű csapdákká. Ezekkel a különös lényekkel lehet testközelből is megismerkedni a tematikus napon.
  • szeptember 26.
    Prof. Dr. habil. Szakály Sándor történész (VERITAS Történetkutató Intézet) előadása: Magyarország a második világháborúban: A kezdetek
  • szeptember 28.
    A Szegedi Tudományegyetem Szegeden és Hódmezővásárhelyen mintegy 300 programmal várja az érdeklődőket a Kutatók Éjszakáján szeptember utolsó péntekén. A tudományt és a kutatói életpályát népszerűsítő eseménysorozaton máskor rejtett helyek nyílnak meg a látogatók előtt. A szegedi egyetemen több mint 350 oktató, kutató és hallgató mutatja be tudományterületét. Laborlátogatások, előadások, kreatív foglalkozások, játékos programok, bemutatók, kísérletek, kalandtúrák, workshopok kora délutántól késő éjszakáig! Az SZTE programjai elérhetők az SZTE Kutatók Éjszakája mobil alkalmazáson keresztül. Az alkalmazás az esemény digitális programfüzete, amely a programok alapvető információ mellett (leírások, időpontok, helyszín, előadók) lehetőséget nyújt az érdekesnek talált előadások külön listába való rögzítésére is. A térkép segítségével a rendezvény helyszínei és az ahhoz tartozó programok tekinthetők át, a kereső funkció pedig még könnyebbé teszi a böngészést. Az applikáció a 4.4-nél magasabb verziószámú Android rendszerekre elérhető és „SZTE Kutatók Éjszakája” néven a Google Play áruházból ingyenesen letölthető. Az SZTE szegedi és vásárhelyi programjai megtekinthetők a www.kutatokejszakaja.hu honlapon is. Találkozzunk a Kutatók Éjszakáján 2018. szeptember 28-án, pénteken!
  • szeptember 28.
    Az előadássorozat következő vendége Dux László, az SZTE professzora. Előadásának címe: Szent-Györgyi Albert és intézete.
  • október 3.