Szegedi Tudományegyetem, Fogorvostudományi Kar Ahol tudás és szándék találkozik

Hírek  --  Hírek  --  SZTE FOK legújabb hírek

A Fogorvostudományi Kar két kitüntetettjét is elismerték a Szegedi Tudományegyetem Napján

Egyetem_Napja_2014_FOK_kezdo_foto-Herner_Donat

A Szegedi Tudományegyetem kalendáriumának jeles napja november 11., az Egyetem Napjának Ünnepe.

2014. november 19.

Minden évben ezen a napon emlékezünk meg többek között az SZTE jogelődjének számító kolozsvári egyetem alapításáról. Ebből az alkalomból az SZTE Szenátusa 2014. november 15-én ünnepi ülést tartott, melynek keretében Prof. Dr. Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem rektora kimagasló tudományos, oktatói, iskolateremtő tevékenységük elismeréseként díszdoktorokat avatott és kitüntetéseket adott át számos egyetemi és külföldi partnerintézmények oktatóinak.

141115Unnep68_foto-Herner_Donat 141115Unnep51_foto-Herner_Donat

Prof. Dr. Rakonczay ZoltánA Fogorvostudományi Kar felterjesztésére Professor Emeritus kitüntető címben részesült a Prof. Rakonczay Zoltán egyetemi tanár, a Kar oktatója, hosszú éveken át tanúsított kivételes oktatói, kutatói tevékenységéért, a kari tehetséggondozó TDK-iskola elindításáért. Prof. Rakonczay Zoltán kiemelkedően hasznos tagja a Fogorvostudományi Kar tudományos közösségének, a kari doktori alprogram vezetője, számos kutatási projekt résztvevője. Nemzetközi, szakmai elismertségére, valamint a Szegedi Tudományegyetemmel fenntartott oktatói és kutatói kapcsolatára való tekintettel, valamint a Fogorvostudományi Kar felé tanúsított elkötelezettségét méltányolva adta át Prof. Dr. Szabó Gábor rektor úr a Professor Emeritus kitüntető címet.

Prof. Dr. med. dent. Daniel BuserUgyancsak a Fogorvostudományi Kar felterjesztésére vehette át a Senator Honoris Causa kitüntető címet Prof. Dr. Daniel Buser. Buser professzor, mint a nemzetközi szakmai elismertségnek örvendő Berni Egyetem oktatója és Karunk számára is igen fontos szakmai szervezetek vezetőségi tagja nagymértékben hozzájárul a Szegedi Tudományegyetem Fogorvostudományi Kara nemzetközi tudományos láthatóságának elősegítéséhez. Karunkkal jelenleg is élő tudományos kapcsolatot tart fenn, szoros együttműködésben segíti oktató-kutató tevékenységünket, aktívan részt vesz mind a hallgatók tehetséggondozásában, mind a posztgraduális képzésben tudományos továbbképző konferenciák meghívott előadójaként.

2014.11.15. kitüntetettjeink (SZTE FOK)

A fentiek tükrében a „Professor Emeritus”, valamint „Senator Honoris Causa” cím adományozásával kívánjuk kifejezni hálánkat és nagyrabecsülésünket Prof. Rakonczay Zoltán és Professor Dr. Daniel Buser előtt a Szegedi Tudományegyetem Fogorvostudományi Kara iránt tanúsított kivételes elkötelezettségükért, valamint szakmai és emberi kiválóságuk elismeréseként.

A kitüntető címek elnyeréséhez szívből gratulálunk.

2014.11.15. Egyetem Napja (fotó: Herner Donát)

A galéria megtekintéséhez kattintson a képre (fotó: Herner Donát)