Szegedi Tudományegyetem, Fogorvostudományi Kar Ahol tudás és szándék találkozik

Hírek  --  Hírek  --  SZTE FOK hírarchívum  --  SZTE FOK 2013. április

Pro Scientia Aranyérm pályázat


Pro Scientia Aranyérem pályázat 2013 (SZTE FOK)



Benyújtási határidő:

2013. május 6.

2013. április 05.


Pro Scientia, Pro Arte és Junior Pro Scientia Aranyérem kitüntetések


Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) 1988-ban elhatározta, hogy az egye­temisták és a főiskolások alkotókészségének kibontakoztatása, szaktudásának elmélyí­tése, a tehetség, az egyéni teljesítmények jobb megbecsülése és elismerése céljából Pro Scientia Aranyérem és Pro Arte Aranyérem, a tudományos diákköri tevékenységet folytató, középiskolás korban kimagasló eredményeket elérő diákok elismerésére Junior Pro Scientia Aranyérem kitüntetést alapított.


Pro Scientia, Pro Arte és Junior Pro Scientia Aranyérem kitüntetésben részesülhet az a fiatal, aki tanulmányai során és az általa választott szakmai területen kiemelkedő teljesítményt nyújtott, és arról pályamunkák, előadások vagy irodalmi, művészeti és tudományos alkotások formájában számot adott. Az Aranyérem tehát nem egy-egy konferencián bemutatott előadást, pályamunkát ismer el, hanem a hallgatói összteljesítmény alapján a kiemelkedő egyéniséget. Az első odaítélést (1989) követően két évenként országosan 45 Pro Scientia Aranyérem mellett, 2003-tól egy Junior Pro Scientia Aranyérem, 2005-től további két Pro Arte Aranyérem kerülhet kiosztásra. A Junior Pro Scientia Aranyérem akkor ítélhető oda, ha legalább 30 középiskolás diák mutat be pályamunkát az aktuális Országos Tudományos Diákköri Konferencián.


A kitüntetést megalapítása óta minden alkalommal az Országos Tudományos Diákköri Tanács elnöke a Magyar Tudományos Akadémia elnökével közösen adja át a kitüntetett fiataloknak, és erre az ünnepélyes eseményre hagyományosan a Magyar Tudományos Akadémia Dísztermében kerül sor.


Pro Scientia AranyéremA kitüntetésben részesülők az Aranyérmet díszdobozban elhelyezve veszik át, amelyhez egy kisméretű, az érem főmotívumát tartalmazó, aranyozott-tűz­zo­mánc kitűző is tartozik. Az érem odaítéléséről szóló, díszmappában elhelyezett oklevelet az Országos Tudományos Diákköri Tanács elnöke, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke és az oktatásért felelős miniszter írja alá.



A PRO SCIENTIA ARANYÉREM ODAÍTÉLÉSÉNEK FELTÉTELEI


  1. A Pro Scientia, a Pro Arte és a Junior Pro Scientia Aranyérem elnyerésére pályázatot kell benyújtani.
  2. A Pro Scientia Aranyéremre és a Pro Arte Aranyéremre pályázatot csak az aktuális vagy a megelőző Országos Tudományos Diákköri Konferencián (OTDK) első helyezést elérő fiatal nyújthat be. (Korábban szerzett jogosultság esetén feltétel az eredményes szereplés az aktuális évi OTDK konferencián is.)
  3. A pályázati korhatár az OTDK-n való részvételi feltételekkel egyezően: a benyújtás időpontjában graduális képzésben résztvevő hallgatók vagy az OTDK-t megelőző évben végzettek adhatják be a pályázatot.
  4. A Pro Scientia Aranyérem egy személynek csak egyszer adható. A Junior Pro Scientia Aranyérem elnyerését követően az a fiatal, aki a Szabályzatban foglalt követelményeknek megfelel, a Junior Pro Scientia Aranyérem elnyerését követő negyedik évben kaphatja meg legkorábban a Pro Scientia vagy a Pro Arte Aranyérem kitüntetést.
  5. A beadott pályázat formailag akkor elfogadható, ha tartalmazza a kitöltött és aláírt űrlapot és az igazoló dokumentumokat:
  • TDK tevékenység: pályamunkák adatait, TDK konferenciákon való részvételt és eredményeket, egyéb TDK tevékenységet;
  • a diákköri nyilvánosságon túlmutató, dokumentált tudományos eredményeket: hazai és külföldi publikációkat és konferencia-előadásokat, illetve az egyes szak­területeken ezekkel egyenértékű specifikus eredményt megjelenítő formákat, külföldi résztanulmányokat, tanulmányutakat, egyéb szakmai tevékenységeket, tudományos társulati tagságot;
  • a pályázó dokumentált tanulmányi eredményeit (index másolat);
  • idegen nyelv-ismeret igazolását (legalább egy idegen nyelvből C típusú közép­fokú állami vagy azzal egyenértékű nyelvvizsga);
  • a pályázó felsőoktatási intézménye diákköri tanácsának szöveges ajánlását.

Az odaítélésnél előnyt jelentő körülmények:

  • a pályázati feltételül meghatározott OTDK eredményen felüli kiemelkedő tudományos diákköri teljesítmény;
  • kimagasló tanulmányi eredmény;
  • kiterjedt publikációs és/vagy előadói tevékenység;
  • több idegen nyelv dokumentált ismerete.

  1. A Pro Scientia Aranyérmet a szakmai bizottságok felterjesztettjei közül a döntés-elő­készítő albizottságok rangsorolását követően az OTDT által megválasztott Pro Scientia Aranyérem Odaítélő Főbizottság döntése nyomán a Tanács elnöke ítéli oda.

 

 

Cím:

OTDT Titkárság, Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet

1055 Budapest, Szalay u. 10-14.

Telefon: +36 (1) 235-7253

E-mail: otdt.titkarsag@ofi.hu

Bővebb információ: http://otdt.hu/cms/kituntetesek/pro-scientia-aranyerem/