Új Tanszék a Fogorvostudományi Karon

Orálbiológiai és Kísérletes Fogorvostudományi Tanszék


A Magyar Akkreditációs Bizottság 2011-es értékelésére reagálva és a Kar kutatóbázisának megerősítése érdekében a FOK Kari Tanácsa egy új tanszék alapítását határozta el: megalakult az Orálbiológiai és Kísérletes Fogorvostudományi Tanszék (Department of Oral Biology and Experimental Dental Research). Az új Tanszék 2012. november 9–én tartotta első értekezletét, amelyet Prof. Dr. Nagy Katalin dékán nyitott meg.

20121109_DSC_5414


Az újonnan alakult tanszék hiánypótló feladatokat lát el: megalapításával a FOK célja az volt, hogy elősegítse a Szegeden képzett fogorvosok versenyképességét, lépést tartson a fogorvostudományok gyors fejlődésével, valamint biztosítsa az oktatóknak előírt tudományos fokozat megszerzéséhez szükséges tudományos kutatómunka lehetőségét. A kutatási megbízásokért folytatott, nemzetközivé váló versenyben elő kell segítenünk a fogorvostan-hallgatók felkészülését az egyre komplexebb tudományos kihívásokra. Mivel a korszerű fogorvostudományi kutatások nemcsak klinikai jellegűek, hanem sokszor alapkutatási tevékenységet és interdiszciplináris rálátást is igényelnek, szükségesnek tartjuk, hogy a graduális és posztgraduális képzést ilyen irányban is fejlesszük. A tanszék másik fontos feladata a tehetséges fogorvostan-hallgatók (TDK-s hallgatók) kiválasztása, támogatása és menedzselése.

 

A FOK munkatársai Egyetemünk alaptevékenységeinek hármas egységében látják el feladataikat: betegellátás, oktatás, kutatás. Hagyományosan a két első tevékenység nagyobb hangsúlyt kapott az utóbbi évtizedekben, de a Kar önállósodásával, a hallgatói létszám folyamatos emelkedésével, és az oktatói utánpótlás megteremtésének egyre nagyobb igényével szükségessé vált a kutatási tevékenység megerősítése és hatékonyabb támogatása. Az egyre bővülő fogorvostudományi kutatások indokolttá tették egy olyan tanszék, az Orálbiológiai és Kísérletes Fogorvostudományi Tanszék létrehozását, amely a FOK tanszékeinek több klinikai és alapkutatási témáját támogatja. Tanszékünk munkatársai elsősorban oktatási és kutatási tevékenységeket folytatnak, hogy lehetővé tegyék a Karon dolgozó klinikus kollégáknak a kutatómunkába való közvetlenebb bekapcsolódást. A tanszék klinikus kollégái emellett betegellátási feladatokat is ellátnak.

 

Munkatársak:

Tanszékvezető mb.: Dr. Minárovits János mb. egyetemi docens

Helyettes: Dr. Turzó Kinga egyetemi docens (általános dékánhelyettes)

Prof. Dr. Rakonczay Zoltán egyetemi tanár

Dr. Buzás Krisztina tudományos főmunkatárs

Dr. Pelsőczi-Kovács István egyetemi docens

Dr. Erős Gábor adjunktus

Dr. Ungvári Krisztina egyetemi tanársegéd


PhD (nappali tagozatos) hallgatók:

Dr. Fráter Márk (fogorvos)

Dr. Györgyey Ágnes (fogorvos)

Dr. Tarnai Zsófia (fogorvos)

Dr. Velez Róbert (fogorvos)

Dr. Zsedényi Ádám (fogorvos)


Laborasszisztens: Horváth Mária

Pályázati adminisztrátor: Papp Zsófia


Rendezvénynaptár

Rendezvénynaptár *