borito

Tudományos Diákköri Konferencia – Díjátadó ünnepség

Átadták a Szegedi Tudományegyetem SZAOK, FOK, GYTK, ETSZK által szervezett Tudományos Diákköri Konferencia Fogorvostudományi Szekció nyertes hallgatóinak díjazásait.

A TDK, vagy Tudományos Diákkör olyan tanmeneten kívüli (extrakurrikuláris) tevékenységek összefoglaló neve, amelyek során a hallgatók oktatóikkal együtt végeznek tudományos kutatási tevékenységet. Az eredményeket a hallgatók az évente megrendezett helyi és kétévenkénti Országos Tudományos Diákköri Konferencián (OTDK) adják elő, túlnyomórészt előadás formájában, de írásos pályamunka benyújtására is lehetőség van.

A 2021-es évben kimagasló eredményeket elért hallgatókat díjazásban részesítette:

Vezetok

Dr. Baráth Zoltán
a Fogorvostudományi Kar dékánja,

Prof. Dr. Madléna Melinda
a Fogorvostudományi Kar tudományos dékánhelyettese,

Dr. Fráter Márk
a Fogorvostudományi Kar TDK elnöke,

A Fogorvostudományi Szekció díjazott hallgatói a következők:

Kárász Sára

Különdíjban részesült Kárász Sára – GYTK V. évfolyamos hallgató.
Előadása: Gyógyszerészek munkaelégedettsége és észlelt stressz szintje a SARS-CoV-2 pandémia első hulláma alatt.

Balog Péter

Különdíjban részesült Balog Péter GYTK V. évfolyamos hallgató.
Előadása: Gyógyszerészek fertőző betegségekkel és antibiotikum-rezisztenciával kapcsolatos ismereteinek és attitűdjének felmérése.

Szántó Lili Fanni

III. helyezést ért el Szántó Lili Fanni - SZTE FOK V. évfolyamos hallgató.
Előadása: Bulk-fill kompozitok által kifejtett polimerizációs stressz – in vitro vizsgálat

Mészáros Csongor

II. helyezést ért el Mészáros Csongor - SZTE FOK IV. évfolyamos hallgató.
Előadása: Fogászati rögzítőcementek statikus és dinamikus terhelési vizsgálata

Vincze-Bandi Eszter

I. helyezést ért el Vincze-Bandi Eszter - SZTE FOK V. évfolyamos hallgató.
Előadása: MOD moláris kavitások restaurálása modern, direkt, rövid üvegszálas töméssel-in vitro vizsgálat

A bizottság javaslata alapján Vincze-Bandi Eszter fogja képviselni Karunkat a 2023-ban Budapesten megrendezésre kerülő 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencián.

Gratulálunk a díjazottaknak, témavezetőjüknek és mindenkinek, aki tudományos munkájával részt vett a konferencián.

Munkájukhoz további sok sikert kívánunk!

SZTE Fogorvostudományi Kar

FOK_cimer