nyilt_nap

SZTE Nyílt Nap és Szülői Értekezlet

A szülői értekezlet a következő pontokat érinti

• felsőoktatási szakképzés, alapképzés, mesterképzés és osztatlan képzés az SZTE-n;
  • SZTE ösztöndíj lehetőségek;
  • felvett SZTE-s hallgatóknak nyújtott lehetősége;
  • felvételi ponthatárok;
  • többletpontok lehetőségei;
  • osztatlan tanárképzés;
  • kötelező nyelvvizsgával és emeltszintű érettségivel kapcsolatos tudnivalók;
  • diákhitel, mint lehetőség.

Időpont: 2019. február 2. szombat - 9.00-14.00

Helyszín: SZTE Rektori Hivatal (Szeged Dugonics tér 13.)

• a képzések bemutatására
  • a jelentkezési lap közös kitöltésére
  • az alsóbb évfolyamra járó diákoknak az általános tájékozódásra, ismerkedésre az SZTE-vel
  • új, a hallgatók költségtérítését segítő ösztöndíjak bemutatására
  • az SZTE hazai és nemzetközi ösztöndíjainak bemutatására.
  • információ szerzésre a jelentkezés benyújtásával kapcsolatos legfontosabb tudnivalókról
  • a felsőoktatást érintő változások megismerésére

Várható program

09.00-14.00 Standoknál tájékozódás - Átrium

09.00-13.00 Innovációs és Technológia Minisztérium előadásai – fölszinti 5-ös terem:

Stresszkezelés:

Vajon mi történik velünk, amikor stresszes helyzetbe kerülünk? Miért van az, hogy egyesek csúcsteljesítményt nyújtanak, míg mások megtorpannak és lefagynak a stressz hatása alatt? A rövid, lendületes előadás során megtudhatod, hogyan tudod kezelni a stresszt. Konkrét technikákat és módszereket ismerhetsz meg, melyeket stresszmentesen kipróbálhatsz! Tedd meg magadért!

Önbizalom felsőfokon:

Interaktív előadás az önismeret és a célkitűzés fontosságáról karrierválasztás kapcsán.

• Előadás a sikeres karrier hat összetevőjéről.
  • Miért fontos a tudatos célkitűzés és az önismeret a sikeres karrierhez?
  • A jövő tudatos megcélzása az önbizalom növelése és a karrierépítés sikeressége érdekében.
  • Hogyan kapcsolódik az önismeret és a karrierépítés?
  • Hogyan érjünk el sikeres karriert?
  • Hogyan szerezzünk megfelelő önismeretet? – a program regisztrációköteles

09.30-12.30 A jelentkezési lap kitöltése a rendelkezésre álló számítógépeknél (segítséget adunk hozzá) – kérjük a kedves felvételizőket, hogy amennyiben élni szeretnének az online felvételi jelentkezés leadásával, előzetesen regisztráljanak a felvi.hu regisztrációs felületén. A program helyszíne az SZTE Gazdaságtudományi Kar. Gyülekező minden turnuskezdéskor a Rektori Hivatal portájánál. - a program regisztrációköteles.

Előzetes segítség a regisztrációhoz és a jelentkezéshez. (ppt)

Turnuskezdési időpontok:

• 9:30-10:30
  • 10:30-11:30
  • 11:30-12:30

11.00-13.00 „Szülői értekezlet” keretében a jelentkezés benyújtásával kapcsolatos legfontosabb tudnivalókról, a tájékozódási csatornákról és lehetőségekről, valamint a Szegedi Tudományegyetemet érintő változásokról; diákok, szülők és pedagógusok részére a 2. emeleti Díszteremben.

Előadók:

Dr. Gellén Klára – oktatási rektorhelyettes, Szegedi Tudományegyetem

Bukta Péter - osztályvezető, Oktatási Hivatal Tájékoztatási Osztály

Dr. Fazekas Kornél Sándor - regionális képviselő, Diákhitel Központ Zrt.

A programra várjuk a jelentkezési lapjukat most beadó 12-13. osztályosokat és a felsőoktatásba való jelentkezést fontolgató 9-10-11. osztályosokat, szüleiket és pedagógusokat.

12:40-13:30 Hogyan működik a duális képzés a gyakorlatban?

Bővebb információ: http://www.u-szeged.hu/nyiltnap-es-szuloi-2019

nyiltnap1