Prez

Prezentációs technikák verseny kari forduló 2019

2019. március 21-én a Fogorvostudományi Karon lezajlott a prezentációs technikák versenyének kari fordulója.

ntp_72_rgb  emet_logo_szines_jpeg

A hallgatók előadásait Karunk oktatói zsűrizték: Prof. Dr. Kovács Kornél professzor emeritus, Dr. Pinke Ildikó egyetemi adjunktus és Tarjányi Tamás tudományos segédmunkatárs. A jelentkező hallgatók véletlenszerűen kerültek sorra a zsűri sorsolása alapján.

FOK_Prezentacios_Technikak_verseny_3

A fellépés sorrendjében a következő hallgatóink szerepeltek egy-egy témával:

• Mészáros Csongor: Anton Van Leeuwenhoek csodálatos felfedezései a mikrovilágban.
  • Skolnikovits Máté: A bulk-fill kompozit.
  • Gogl krisztina: Cention tömőanyag mechanikai tulajdonságainak összehasonlítása in-vitro.
  • Nekoui Mehr Negin: Strawberry extract effect on periodontal disease.

Az előadások jól felépítettek, színesek voltak, tükrözték a hallgatóink érdeklődését, megtudhattuk, hogy ki volt az első baktérium megfigyelője, jó hatással van-e a fogakra, ha epret fogyasztunk, milyen amalgámot felváltó tömőanyagot használnak a fogorvosok és hogyan lehet négy-négy implantátum felhasználásával a teljes fogatlan állapotot felváltani rögzített fogsorral.

FOK_Prezentacios_Technikak_verseny_4

A hallgatóknak mindössze 7 perc állt rendelkezésükre, hogy a témáikat kifejtsék és ez az esetek többségében sikerült is. A zsűri értékelése mellett a közönség is leadta a prezentáló hallgatókra a szavazatát, és az értékelésük egybevágott.

FOK_Prezentacios_Technikak_verseny_8

A kari prezentációs verseny első helyezését Gogl Krisztina V. éves fogorvostan-hallgató nyerte el, így Karunkat az egyetemi prezentációs technikák verseny döntőjében Gogl Krisztina fogja képviselni.

FOK_Prezentacios_Technikak_verseny_12

Az előadását 2019. április 3-án 10:00 órakor az érdeklődő hallgatók is meghallgathatják az Agórában. A közönség itt is szavaz, reméljük, Krisztina itt is elnyeri nemcsak a zsűri, hanem a közönség tetszését is.

Várjuk a buzdító fogorvostan-hallgatók részvételét az eseményen.

emmi_color_cmyk__6_