eloadas_mentotiszt_8001

Mentőtiszt oktatott félszáz szegedi egyetemistát

Az Országos Mentőszolgálat Dél-alföldi regionális Mentőszervezet vezető mentőtisztje tartott előadást a Szegedi Tudományegyetem hallgatóinak az „Általános prevenciós ismeretek” soron következő előadásán a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányságon.

A két kreditet érő tantárgyat 2000 óta a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya szervezi, illetve tartja az együttműködő hatóságok támogatásával.

A „112-es szervezetek” ebben a tanévben kapcsolódtak a programhoz, hogy elméleti és gyakorlati ismeretek átadásával tegyék komplexebbé a felsőoktatásban tanulók prevenciós tudását. Túri Mihály vezető mentőtiszt előadásában először visszatekintett a mentőszolgálat elmúlt 70 évére, ismertette a szervezet rendszerét, technikai felszereltségét. Ezt követően az elsősegélynyújtási alapismeretekből kaptak rövid ismertetőt a hallgatók, illetve a hatékony működéssel kapcsolatos különböző protokollokat tekinthették át. Az órát a szolgálat életét bemutató videók, fotók színesítették.

A kurzust a 2018/19-es tanévben 51 egyetemi, illetve főiskolai hallgató vette fel.

Forrás: szegedma.hu