Magyar_Tudomany_Unnepe_logo

A Magyar Tudomány Ünnepe: Fogorvostudományi Szimpózium

Orális egészség az általános egészség tükrében

2019. november 15. 10.00-12.00

Szegedi Akadémiai Bizottság székház
(6720, Szeged Somogyi utca 7. 1. em 110.)

A Magyar Tudomány Ünnepének ez évi mottója: Értékteremtő tudomány. Szimpóziumunk keretében előadásokat hallhatunk a különböző diszciplínák egymásra hatásáról. Szó lesz az általános és orális egészség jelentőségéről és ezek egymásba fonódásáról, mely a fogorvosi hivatás alapját képezi. Az általános állapot és a szájüregi betegségek kapcsolatának vizsgálata a tudományos élet nagy szegmensét adja, legyen szó koraszülésről, vércsoportokról vagy daganatkutatásról. Szimpóziumunkon ezen részterületek kapcsolódásával foglalkozunk.

Előadások:

• Prof. Dr. Madléna Melinda DMD CSc (egyetemi tanár, SZTE FOK Szeged) Az orális egészség jelentősége

• Stefan Serban DMD, MPH, PhD (NIHR Clinical Lecturer, Specialty Registrar in Dental Public Health; University of Leeds, School of Dentistry, Leeds UK) Two sides of the same coin. Integrating oral health and medical care (25 perc)

• Prof. Dr. Radnai Márta DMD PhD (egyetemi tanár, SZTE FOK Szeged) Fogágybetegség és koraszülés (25 perc)

• Dr. Kárpáti Krisztina DMD (egyetemi tanársegéd, SZTE FOK Szeged) Vércsoportok és az orális egészség összefüggései (25 perc)

• Dr. Decsi Gábor DMD (egyetemi tanársegéd, SZTE FOK Szeged) A szájüreg potenciálisan malignus elváltozásaival és a szájüregi daganatokkal kapcsolatba hozható fertőző ágensek (25 perc)