nyito_talent_dijatado1

Legkiválóbb SZTE-s Hallgatók, díjátadó kisfilm

Díjátadó filmmel pótolja a Talent ösztöndíj és Kiválósági lista helyezettjeinek minden évben megrendezett gálát a Szegedi Tehetséggondozó Tanács és az SZTE Junior Akadémia. Idén mentor díjakkal és Áthidaló ösztöndíjjal is bővül a díjeső.

Ebben az évben 111 Talent díjat adnak át: 14 arany, 33 ezüst és 59 bronz fokozatú elismerést, illetve egy Év Művésze, egy Év Sportolója és 3 Év Tehetsége díjat. Emellett 11 vállalati ösztöndíjat nyertek el az arra érdemes hallgatók a Pro Talentis Universitatis Alapítvány közreműködésével.

A Tanács az egyetem együttműködésével idén Áthidaló ösztöndíjat is hirdetett, amelyre a munkájukat a járvány miatt elveszítő hallgatók pályázhattak. Az egyszeri támogatásban 55 hallgató részesült.

– Nemcsak az egyetemisták kapnak díjat: a jövő hallgatóit, a középiskolásokat segítő pedagógusok munkájáért is elismerés jár. Első alkalommal adjuk át az SZTE Junior Akadémia Mentor díjat azoknak az intézményvezetőknek, akik nagyban segítették a középiskolákkal való kapcsolattartásunkat – mondta Újvári Edit, az SZTE Junior Akadémia igazgatója.

Az ösztöndíjakat az SZTE Junior Akadémia koordinálta. A Talent Díjátadó filmet megtekinthetik az érdeklődők az SZTE Junior Akadémia Facebook oldalán.