Rendezvénynaptár RSS
Az ismeretlen Kertész Imre című fotókiállítás megnyitója
Időpont:2018. október 15.18:00 - 19:00
Helyszín:Szegedi Tudományegyetem Rektori Épület átrium (Szeged, Dugonics tér 13.)
A kiállítás egyik részét portrék és a képekhez tartozó vallomások alkotják az író 1935–1955 közötti tanulóéveiből. Valamennyi eddig kiadatlan dokumentum szó szerint és szimbolikusan is azokat az „iskolaéveket” idézi meg, melyeket aztán 1960-tól kezdődően a szerző saját irodalmi témájává avat. A kiállítás második része a már Nobel-díjas írónak a nagysikerű szegedi bölcsészkari látogatását örökíti meg, javarészt szintén publikálatlan fényképek valamint interjúrészletek segítségével. A kiállítást megnyitja Dr. Hafner Zoltán irodalomtörténész, az író barátja és szerkesztője, a Kertész-intézet igazgatója. Közreműködik Szecsődi Ferenc hegedűművész és Benedekfi István zongoraművész.