Szakirodalmazas_es_tudomanyos_publikalas_eloadas_sorozat

Kutatók figyelmébe! - Új segítő szolgáltatás

Idén tavasszal is meghirdeti PhD kurzusát az SZTE Klebelsberg Könyvtár. Még lehet jelentkezni!

A félév során teljes áttekintést nyújtanak a kutatómunkát segítő szolgáltatásaikról: a “klasszikus” könyvtári lehetőségeken túl egyénre, szakterületre szabott bevezetést kínálnak az elektronikus források szakszerű használatába, és a tudományos közlés világába is. A hatékony keresési technikák mellett a résztvevők többek között tudománymetriai és MTMT alapismereteket is elsajátíthatnak, valamint megismerkednek az egyetem Open Access támogatási lehetőségeivel is. Az idei évben a bizonyítékokon alapuló orvoslás és a klinikai kutatások speciális területének egy önálló alkalmat szentelnek, az Általános Orvostudományi Karral együttműködve.

A szemináriumra valamennyi doktori iskola hallgatója jelentkezhet a Neptunon keresztül, de a terem kapacitásának erejéig egy-egy alkalomra is szívesen látják az érdeklődőket, keddenként 16 órai kezdéssel a Könyvtár épületének földszinti 0.007 számú számítógépes termében.