ICE 2017 - fotó: Karnok Csaba (delmadar.hu)

ICE 2017

Nemzetközi kulturális estet tartottak március 18-án a Szegeden tanuló külföldi egyetemisták a városi sportcsarnokban.

Huszonöt nemzet diákjai mutatták meg standjaiknál egymásnak és a vendégeknek országuk jellegzetes ételeit és italait, amit a diákok maguk készítetek el erre az alkalomra.

ICE_2017_Amir_Zehi

A kóstoló előtt a legbátrabb nemzetek színpadon is mutattak be produkciókat. Az iráni Amir Zehi operaénekeseket megszégyenítően adta el az O Sole Mio című slágert. A laza dél-koreai fiúbanda rapbetétekkel fűszerezett előadása alatt szinte felrobbant a csarnok a tapsoló és sikoltozó nézőktől, az indiai diákok Boolywoodot megidéző színes táncos produkciója is hatalmas siker volt. A színpadi produkciók után a diákok az ételt-italt kínáló standokat rohamozták meg - a buli hajnalig tartott.

Facebook galéria

szegedtv-logo