elozetes_ponthatarok_kdzs_1530_SZTE-FOK_kezdo

Ilyenek lesznek a 2017-es ponthatárok az orvosi szakokon: mennyi kell az állami ösztöndíjhoz?

Milyen ponthatárok lesznek a három népszerű orvosi-egészségtudományi osztatlan képzésen? Hány pont kell az állami ösztöndíjas férőhelyhez?

Az általános orvosi képzésre az idén 2779-en jelentkeztek, 2225-en első helyen jelölték meg, 2761-en állami ösztöndíjasként szeretnék megkezdeni tanulmányaikat - nekik legalább 380 pontot kell szerezniük. Nem véletlen, hogy a legtöbben állami támogatással szeretnének tanulni, az önköltséges hallgatók ugyanis szemeszterenként 1 350 ezer forintot fizetnek.

Képzés Előzetes ponthatár
általános orvosi 380
fogorvosi 390
gyógyszerész 385

Fogorvosi képzésre is több mint 1300-an jelentkeztek az idén, 1326-an állami ösztöndíjas helyre pályáznak - ezen a szakon 390-nél húzták meg az előzetes ponthatárt, vagyis aki ennél kevesebb pontot szerez, nem kezdheti el tanulmányait államilag támogatott formában.

A gyógyszerész osztatlan képzésen 385 az előzetes ponthatár, 1316-an szeretnének állami ösztöndíjasként tanulni.

Forrás: edulini-hu_logo