Egyetemi Tavasz 2017 megnyitó (fotó: Kovács Ferenc SZEGEDma.hu)

Elkezdődött a XIV. Egyetemi Tavasz

2017. április 10-én Szabó Gábor, az SZTE rektora hivatalosan is "megnyitotta a tavaszt" és az egyetemi fotópályázat kiállítását a rektori épület átriumában.

A megnyitót a Szegedi Egyetemi Énekkar indította afrikai dallamokkal.

ET-megnyito_20170410_N9316

Szabó Gábor rövid megnyitója után átadták az SZTE Kulturális Iroda által kiírt versenyek, pályázatok díjait.

Egyetemi Fotópályázat

A zsűri tagjai: Dobóczky Zsolt fotóművész, Németh György fotóművész, Rómer János fotográfus

I. Csákány Lóránt (ÁOK IV. általános orvos)
II. Rafai Krisztina Fanni (ÁJTK II. nemzetközi tanulmányok)
III. Kisvárdai Míra (BTK II. rajz-média)
Jutalom: Kristó Bianka (MGK III. mezőgazdasági mérnök)

Egyetemi Verspályázat

A zsűri tagjai: Annus Gábor, a JGYPK Kommunikációs Irodájának vezetője, a Tiszatáj szerkesztője és Balogh Gyula Móricz-ösztöndíjas író, kulturális szervező (SZTE Kulturális Iroda)

I. Vajsenbek Péter (BTK magyar-történelem II.)
II. Rasztik Réka (BTK magyar-történelem II.)

Egyetemi Vers- és Prózamondó Verseny

A zsűri tagjai: Büky Beáta színművész, Barnák László színművész-rendező (Szegedi Nemzeti Színház), Tajti Gabriella irodavezető (SZTE Kulturális Iroda)

I. Péter Lea (BTK II. pszichológia)
II. Enyedi Gina (ÁOK V. ált. orvos)
III. Csőke László (BTK II. germanisztika)

A megnyitó az Egyetemi Énekkar vidám dallamaival zárult.

2017-04-10_foto_Kovacs_Ferenc_SZEGEDma Galéria - Fotó: Kovács Ferenc (SZEGEDma.hu)

Hat héten keresztül közel háromszáz program várja az érdeklődőket. A kiállítástól a komolyzenei koncerteken át a tudományos előadásig rengeteg rendezvény közül választhat a közönség.

Programfüzet