varro_vince_95eves_SZTE-FOK_kezdo

Tudományos ülés Varró Vince 95. születésnapja tiszteletére

Tudományos üléssel tiszteleg a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ I.sz. Belgyógyászati Klinika Prof. Dr. Varró Vince előtt 95. születésnapja alkalmából 2016. szeptember 28-án.

Varró Vince professzor Korányi Sándor szellemiségének, szakmai örökségének kimagasló képviselője, akit Hetényi Géza munkássága nyomán a magyar belgyógyászat és gasztroenterológia korszakalkotó személyiségeként tisztelhetünk. 1973 – 1991 között volt az I. sz. Belgyógyászati Klinika igazgatója. Munkásságának középpontjában a gyógyítás – kutatás – oktatás hármas egysége állt. Megújította és megteremtette a „komplex” belklinikát, ezzel és tudományos, gyógyító tevékenységével világhírnévre tett szert. Megteremtette a Varró-iskolát, mely orvos generációk meghatározó műhelyévé vált.

Részletes program