SZTE_napja_2016_FOK_kezdo

A Szegedi Tudományegyetem Napja

Időpont: 2016. november 12. 11 óra

Helyszín: SZTE Központi Épület Díszterem - Szeged, Dugonics tér 13., 2. emelet

Többszörös ünnep a Szegedi Tudományegyetem számára november 11. napja. 1872-ben e napon kezdődött a tanítás a jogelődnek tekintett kolozsvári egyetemen, 1940-ben ekkor tartották a Szegeden újonnan alapított Horthy Miklós Tudományegyetem tanévnyitóját, továbbá 2002 óta ilyenkor ünneplik az integrációval létrejött Szegedi Tudományegyetem Napját. A hagyomány szerint a november 11. napjához legközelebbi szombaton tart ünnepi ülést a Szegedi Tudományegyetem Szenátusa.

A Szegedi Tudományegyetem Szenátusának ünnepi ülése 2016. november 12-én (szombaton) 11 órakor kezdődik az SZTE Központi Épület Dísztermében (6720 Szeged, Dugonics tér 13., II. emelet). A szegedi universitas ünnepén Szabó Gábor akadémikus, az SZTE rektora köszönti a megjelenteket.

E jeles napon kitüntető címeket, díjakat, elismerések adnak át.

SZTE_napja_2016_FOK_meghivo