indiai_est_2016_SZTE-FOK_kezdo

Indiai est az egyetemen

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önöket az indiai Kathak táncbemutatóra és tablaművész előadásra 2016. november 3-án csütörtökön 18 órára.

Az előadás díszvendége Őexc. Rahul Chhabra, az Indiai Köztársaság magyarországi nagykövete, valamint felesége, Mrs. Kavita Chhabra.

Helyszín: SZTE Rektori Épület Díszterem (6722 Szeged, Dugonics tér 13.)

Program:

16.00 órától - „India-Hungary relations in a globalizing world"

„A magyar-indiai kapcsolatok a globalizálódó világban" címmel

Őexc. Rahul Chhabra, az Indiai Köztársaság magyarországi nagykövete tart előadást

Helyszín: SZTE Rektori Hivatal, földszint 5-ös terem

17.00 órától - „Saree – Traditional Indian women’s wear"

„Szári a hagyományos indiai női viselet"

Előadó: Mrs. Kavita Chhabra beszél a száriról, a hagyományos indiai női viseletről.

Helyszín: SZTE Rektori Hivatal, földszint 5-ös terem

Az előadások angol nyelven zajlanak. A program végén nagykövet úr és felesége készséggel válaszol a témákhoz kapcsolódó kérdésekre.

18.00 órától - Kathak táncbemutató klasszikus indiai zenére

Ms. Saumya Shukla táncművész, Nrityashri Alaknanda tanítványa és az Indiai Nagykövetséghez tartozó Amrita Sher-Gil Kulturális Központ Kathak tánctanára Kathak táncokat ad elő, majd Mr. Rajesh Gangani tablaművész, az Indiai Klasszikus Zene és Tánc ősi iskolájának, a Jaipuri Gharanához tartozó Gangai klán híres tablaművésze, Guru Pandit Madarlal Gangani tanítványa, régi művészcsalád sarja tablaelőadását hallgathatják meg.

Helyszín: SZTE Rektori Épület Díszterem