gyasz_kezdo

In memoriam Dr. Marofka Ferenc

Életének 87. évében, 2016. február 18–án elhunyt Dr. Marofka Ferenc szülész-nőgyógyász, nyugalmazott főorvos.

Dr. Marofka Ferenc 1929. december 18-án született Újirázon egy sokgyermekes, szegény nagycsaládban. A magyar történelem viharos korszakában, az általános iskola elvégzése után, állami támogatással Nagyváradon kezdte középiskolai tanulmányait, melyeket Gyulán kellett befejeznie. Az orvosegyetemi diploma megszerzését követően 1956. január 1-től kezdett dolgozni a Szegedi Kórház Szülészeti és Nőgyógyászati Osztályán, ahol Prof. Dr. Bódis Lajos helyettese lett, majd annak nyugdíjazása után osztályvezető orvos lett. 2010-ben fejezte be a gyógyító munkáját, mely időszak alatt több ezer szülést vezetett és műtétet végzett. A szegedi egészségügyi integrációt követően a Szegedi Tudományegyetem, Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján a járóbeteg ellátásban vett részt. Emlékét volt kollegái, betegei kegyelettel megőrzik.

Dr. Marofka Ferenctől 2016. március 4-én, délelőtt 11.00 órakor veszünk búcsút az Újszegedi temetőben.

Szegedi Tudományegyetem

Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ