Simandy_Enekverseny_2016_SZTE-FOK_kezdo1

Végetért a IX. Simándy József Énekverseny

A vasárnap befejeződött énekversenyen több szegedit is díjazott a nemzetközi zsűri.

A névadó születésének 100. évfordulójára rendezett seregszemlén minden eddiginél több, 136 versenyző vett részt. A győztesek a Szegedi Nemzeti Színházban vették át az elismeréseket, és zenekari koncertet is adtak.

Az első korosztály (18-25 évesek és az alapképzésben résztvevők) győztese a vietnami, de Magyarországon tanuló Ninh Duc Hoang Long lett, aki magyarul énekelte Bánk bán áriáját.

A második díjat Raftis Theodora, a harmadikat Kiss Diána nyerte.

A második korcsoport (a mesterképzésben tanuló egyetemisták és ifjú művészek) első díját megosztva kapta Baracskai Judit, a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karának hallgatója, valamint Kovács Éva, aki ugyanitt szerzett diplomát, jelenleg a Szegedi Nemzeti Színház kórusának tagja, de több főszerepben is sikert aratott már.

Második helyezést ért el Rendes Ágnes és Egyed Apollónia, míg a harmadik Vámosi Katalin és Bódi Zsófia lett.

A Simándy-fődíjat Hanczár György nyerte. Az ifjú tenoristát a Szegedi Nemzeti Színház fedezte föl. Az ezred lányából elénekelte Tonio áriáját, amelyben 9 magas C található.

A győztesek számtalan különdíjat is átvehettek.

A Fogorvostudományi Kar különdíját Baracskai Judit kapta.

Az SZTE FOK különdíját Baracskai Judit kapta