Kolteszet_Napja_2016_SZTE-FOK_kezdo

József Attila 1-től 1-ig

Az Egyetemi Tavasz elnevezésű programsorozat, hagyományosan egyetemünk korábbi névadója, József Attila születésnapján, a Költészet Napján április 11-én kezdődik.

A Szegedi Tudományegyetem által szervezett 13. Egyetemi Tavasz kiemelt programja a tavalyi őszi egyetemi fesztiválon már nagy sikert aratott Vers délben: minden hétköznap a Rektori Hivatal épülete előtt, a Szent Györgyi szobornál mond, olvas vagy ad elő verset egy-egy egyetemi vagy szegedi polgár.

A Vers délben-t Martinek Tamás közkapcsolati rektorhelyettes nyitja április 11-én.

Ugyan ezen a napon tiszteleg az egyetem egykori diákja és korábbi névadója, József Attila előtt születésének 111. évfordulóján a József Attila 1-től 1-ig programmal.

A Költészet napján az „őrt állok, mint mesébe” mottójú programon a szegedi felsőoktatási intézmény úgy idézi meg egyeteme egykori diákját, hogy délután 1 órától hajnali 1 óráig folyamatosan olvassák verseit. Óránként váltják egymást különböző egyetemi és városi szervezetek, csapatok, közösségek. Minden órának van „versőre”, aki óvja, vigyázza, szervezi a verselés folyamatosságát.

13.00–14.00 Deák Ferenc Gimnázium 12. osztályos emelt szintű irodalmi

Versőr: Gyimóthi Zoltán zenekarvezető

23.00–24.00 A Szegedi Nemzeti Színház művészei

Versőr: Barnák László színművész

24.00–01.00 Az SZTE Közkapcsolati Igazgatóság munkatársai:

Bittner Péter, Egyed Erika, Nyemcsok Éva, Tajti Gabriella

Versőr: Tajti Gabriella irodavezető

A felolvasásba bárki bekapcsolódhat!

A XIII. Egyetemi Tavasz és egyben az Egyetemi Fotópályázat anyagából összeállított kiállítás megnyitója április 11-én, hétfőn este 6 órakor lesz az SZTE Rektori Épület átriumában, a rendezvénysorozatot prof. Dr. Szabó Gábor akadémikus, az SZTE rektora nyitja meg.

ET_2016_meghivo_SZTE-FOK