Vadász Anna - Egyetemi Tavasz 2016

Díjkiosztóval kezdődött a 13. Egyetemi Tavasz

A díjazottak között van Vadász Anna harmadéves fogorvostan hallgató.

Legújabb sikeréhez gratulálunk!

A 13. Egyetemi Tavasz megnyitóján adták át az SZTE Kulturális Iroda által kiírt versenyek, pályázatok díjait.

A „Szeretet” címmel meghirdetett Egyetemi Fotópályázat díjazottjai:

I. Bártol Brigitta (GTK I. marketing-kommunikáció)

II. Korsós Brigitta (BTK III. informatikus könyvtáros)

III. Vadász Anna (FOK III. fogorvos)

Jutalom: Czesznak Lilla (BTK I. informatikus könyvtáros)

A zsűri tagjai voltak: Dobóczky Zsolt fotóművész, B. Nagy Balázs fotográfus (az SZAB Fotóművészeti Munkacsoport tagja) és az SZTE Kulturális Iroda munkatársai (Tajti Gabriella irodavezető, Egyed Erika kulturális szervező)

Vadász Anna harmadik éve Karunk hallgatója. Kisgyerek kora óta a természet bűvöletében él, természetfotós édesapjától tanulta a szakma alapjait. Középiskolás kora óta számos fotópályázaton indult és nyert helyezéseket, képei kiállításokon, folyóiratok címlapján, kiadványokban jelentek meg (például Természet Világa, Természetbúvár magazin). 2011-ben elnyerte a NaturArt Az Év Természetfotósa rangos pályázat ifjúsági fődíját, az Év Ifjú Természetfotósa címet, 2012-ben az ifjúsági kategória első helyezése ismét az övé lett. Díjazott képeit a többi nyertes alkotásaival együtt kiállította a Természettudományi Múzeum. Az utóbbi években Annának kiállítása volt többek között a Szegedi Plazában, a MOL-székházban, a Nemzeti Táncszínház Kerengő Galériájában, a csongrádi Matula Fesztiválon, az Art Market Budapest rendezvényen is. 2013-ban az SZTE Őszi Kulturális Fesztivál is édesapja Vadász Sándor és Anna fotóinak kiállításával vette hivatalosan is kezdetét.

„Így verselünk / költünk mi címmel” Egyetemi Verspályázat díjazottjai:

I. Hegedűs Anna Erzsébet (BTK fordító és tolmács MA II.)

II. Heidl Sára (BTK szociológia II.)

III. Horváth Márton (BTK magyar-olasz tanári I.)

A zsűri tagjai: Annus Gábor, a JGYPK Kommunikációs Irodájának vezetője, a Tiszatáj szerkesztője és az SZTE Kulturális Iroda munkatársai (Tajti Gabriella irodavezető, Egyed Erika kulturális szervező)

Az Egyetemi Vers- és Prózamondó Verseny díjazottjai:

I. Jerkus Koppány (BTK szabad bölcsész I.)

II. Deák Levente Márk (BTK orosz II.)

III. Lendel Klementina (JGYPK ének-zene II.)

A zsűri tagjai: Büky Beáta színművész (Impro Művészeti és Oktatási Egyesület), Barnák László színművész-rendező (Szegedi Nemzeti Színház), Tajti Gabriella irodavezető (SZTE Kulturális Iroda)

A díjazottak pénzjutalomban részesültek és rektori oklevelet kaptak.

A kiállítás április 29-ig munkanapokon 08.00–18.00 óra között tekinthetô meg, az SZTE Rektori Épület, Átriumában.