szekfoglalo_koncertek_20150928_SZTE-FOK_kezdo

Alma Mater Classic - Székfoglaló koncertek

Az SZTE Zeneművészeti Kara az SZTE Alma Materrel együttműködve indítja el Alma Mater Classic Székfoglaló koncertsorozatát.

Az első koncert 2015. szeptember 28-án 19:00-kor lesz.

Az Alma Mater Classic elnevezésű koncertsorozat célja egy olyan klasszikus zenei brand létrehozása, amely színvonalas komolyzenei produkción túl önálló arculati elemekkel is bír. A program összeállításában egyedi tematikákat választanak, ami alapján a sorozat egyedi színfoltja a régió zenei palettájának.

A koncert helyszíne a Zeneművészeti Kar Fricsay Ferenc hangversenyterme.

Fellépnek:

Varga Laura fuvolaművész,

Vizsolyi Lívia fagottművész,

Kecskés György kürtművész,

Zsigmond Zoltán és Zsigmondné Pap Éva zongoraművészek,

Nagy Enikő brácsaművész

Közreműködik az SZTE ZMK Vonós Kamarazenekara, Művészeti vezető Kosztándi István.

Az koncert házigazdája: Marton Árpád

Az idei koncerten egy egyedülálló kezdeményezést indít a Kar, a Székfoglaló kezdeményezésnek köszönhetően lehetőség nyílik a Fricsay Ferenc hangversenyterem székeinek „örökbefogadására”.

Az örökbefogadás részleteiről ITT olvashat!

Jegyek a helyszínen válthatók. Jegyár: 1500 Ft.

A rendezvényre az Alma Mater tagok (SZTE-s öregdiákok, egyetemi oktatók és dolgozók), a diákok és a nyugdíjasok kedvezményes, 1000 forintos áron vásárolhatnak belépőjegyet.

szekfoglalo_koncertek_20150928_plakat