Stajer_gyaszjelentes3_nagy

Elhunyt Dr. Stájer Géza emeritus professzor

80 éves korában hosszantartó, méltósággal viselt súlyos betegség következtében elhunyt Dr. Stájer Géza, a Gyógyszerkémiai Intézet emeritus professzora, a kémiai tudomány doktora, a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának volt dékánja.

Dr. Stájer Géza professor emeritus
Szakmai és közéleti tevékenységét számos kitüntetéssel ismerték el. Ezek a teljesség igénye nélkül: Kazay Endre emlékérem (MGYT), Szent-Györgyi Albert díj, Bruckner Győző díj, Schulek Emlékérem, Pro Homine Nobile Pharmaciae (MGYK), Életműdíj (MOSZ), Magyar Köztársasági Érdemrend Kiskeresztje és Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikeresztje.

Stájer professzor nagyformátumú személyiség, aki öregbítette a Szegedi Tudományegyetem és a Gyógyszerésztudományi Kar hírnevét.

Temetésére és búcsúztatására

2015. november 4-én (szerdán) 12 órakor

kerül sor a szegedi Belvárosi Temetőben.

Emlékét a Gyógyszerésztudományi Kar, a Gyógyszerkémiai Intézet munkatársai, valamint családja szeretettel megőrzik.
A tisztelt és megbecsült professzortól a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kara saját halottjaként búcsúzik.

gyaszjelentes_Dr_Stajer_Geza